ANO ģenerālsekretārs aicina pasauli mazināt spriedzi Korejas pussalā

Ziemeļkorejas agresīvā rīcība radījusi satraukumu visā pasaulē. Tiekoties ar Japānas premjeru Sindzo Abi, ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs brīdināja, ka iespējamie situācijas eskalācijas scenāriji ir dramatiski.

“Pats sliktākais, kas var notikt – mēs visi akli dodamies pretī karam ar dramatiskām sekām. ANO Drošības padomes vienotībai šajā jautājumā ir izšķirīga loma, lai varētu runāt par mieru Korejas pussalā,” sacīja Gutērrešs.

Gutērrešs piebilda, ka Ziemeļkorejai ir iespēja mazināt spriedzi un izpildīt starptautiskās sabiedrības prasības, pārtraucot kodolizmēģinājumus.

Liela loma spriedzes mazināšanā ir arī pārējai pasaulei. Japānas premjerministrs Sindzo Abe norāda, ka šajā situācijā ir ļoti svarīgi, lai ANO Drošības padomes noteiktās sankcijas pret Ziemeļkoreju tiktu izpildītas.

Tikmēr Ziemeļkoreja negrasās pārtraukt kodolprogrammu. Tās līderis Kims Čenuns šonedēļ paziņoja, ka viņa vadītā valsts ar laiku kļūs par “spēcīgāko kodolvaru pasaulē”.

Ziņots, ka šogad notikuši vairāki Ziemeļkorejas ballistisko raķešu izmēģinājumi, kas būtiski saasinājuši drošības situāciju Korejas pussalā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti