ANO Drošības padomē spriež par masu ieroču neizplatīšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

ASV pilsētā Ņujorkā trešdien, 26.septembrī, turpinās ANO Ģenerālās asamblejas sēde. Paralēli tai ASV prezidents Donalds Tramps vadīs ANO Drošības padomes sēdi, kas veltīta masu iznīcināšanas ieroču neizplatīšanai. Sagaidāms, ka tās uzmanības centrā būs jautājums par Irānu, ASV lēmumu izstāties no Irānas kodolvienošanās un Eiropas Savienības nemainīgo uzticību šim līgumam.

ASV prezidents Tramps ANO Ģenerālajā asamblejā otrdien, 25.septembrī, asi kritizēja Irānu un tās īstenoto kodolprogrammu.

Tramps uzrunā norādīja, ka Irāna sējot haosu, nāvi un iznīcību, un pieprasīja, lai arī citas valstis vērstos pret Teherānu.

Starptautiskā sabiedrība nedrīkstot ļaut pasaules vadošajam terorisma sponsoram un režīmam, kas skandē "nāvi Amerikai" un draud Izraēlai, iegūt savā rīcībā planētas visbīstamākos ieročus.

Tramps uzsvēra, ka Vašingtonas lēmums izstāties no 2015.gada vienošanās par Irānas kodolprogrammu un atjaunot sankcijas ir pozitīvi uztverts arī sunnītu arābu pasaulē.

Tramps pauda arī, ka ASV atbildēs uz jebkādu ķīmisko ieroču pielietošanu pret Sīrijas nemierniekiem. Vienlaikus viņš aicināja atjaunot Sīrijas miera procesu, ko vada ANO pārstāvji.

Kā paziņojušas ASV amatpersonas, trešdienas ANO Drošības padomes sēdes laikā tiks diskutēts par Irānas tālas darbības rādiusa raķetēm, Teherānas un Ziemeļkorejas kodolprogrammām, kā arī ķīmisko ieroču izmantošanu Sīrijā.

Ņemot vērā ASV izstāšanos no 2015.gadā panāktās Irānas kodolvienošanās, Tramps saviem Eiropas kolēģiem atkārtoti vēloties nosūtīt vēstījumu, ka pasaulei ir jāiesaistās Irānas bloķēšanā, ka kodolvienošanās ir cietusi neveiksmi un arvien lielāks skaits Eiropas uzņēmumu pamet Irānu, baidoties no ASV iespējamām sankcijām.  Tāpat sagaidāms, ka Eiropas Savienība līdz ar Ķīnu un Krieviju centīsies aizstāvēt vienošanos un savu apņemšanos to saglabāt.

Eiropas pozīcijas stiprina arī šonedēļ panāktā vienošanās par jauna starptautiska maksājumu mehānisma izveidi, lai, turpinot sadarbību naftas tirdzniecības un citu biznesa kontaktu jomā, būtu iespējams izvairīties no ASV soda sankcijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti