ANO Drošības padomē prezentēs Tuvo Austrumu miera plānu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa znots un padomnieks Džareds Kušners ceturtdien, 6. februārī, ANO Drošības padomē prezentēs strīdīgo Tuvo Austrumu miera plānu. Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs uzsvēris ANO kā starptautisko tiesību garanta lomu Izraēlas un palestīniešu konfliktā.

Viņš arī atkārtoti uzstājis, ka plānam ir jābalstās 1967. gada robežās.  

ASV prezidenta Donalda Trampa Tuvo Austrumu miera plānam veltīts ne mazums kritikas. Šonedēļ to noraidīja Eiropas Savienība, paužot bažas par Izraēlas ieceri anektēt daļu palestīniešu teritoriju.

ANO Drošības padomē prezentēs Tuvo Austrumu miera plānu
00:00 / 01:02
Lejuplādēt

Plānu noraidīja arī Arābu līga, pārmetot, ka tajā nav ņemtas vērā pat palestīniešu „minimālās tiesības”. Palestīnieši, kas plānu asi nosodījuši, ar Tunisijas un Indonēzijas starpniecību ANO Drošības padomē iesnieguši rezolūcijas projektu.

Tajā izteikta „liela nožēla” par to, ka Trampa plāns „pārkāpj starptautiskās tiesības” un ANO rezolūcijas. Sagaidāms, ka balsojums par rezolūciju Drošības padomē notiks 11. februārī jeb laikā, kad gaidāma arī palestīniešu pašpārvaldes prezidenta Mahmuda Abasa vizīte.

Paredzams, ka ASV pret rezolūciju iebildīs un izmantos veto tiesības, ja rezolūcija padomē būs saņēmusi pieņemšanai nepieciešamo balsu skaitu. Tādā gadījumā palestīnieši varētu vērsties ANO Ģenerālajā asamblejā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti