ANO Drošības padome nosoda Ziemeļkorejas raķetes izmēģinājumu

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padome vienbalsīgi nosodījusi kārtējo Ziemeļkorejas ballistiskās raķetes izmēģinājumu. Diplomāti arī pauda atbalstu oficiālās Phenjanas apdraudēto valstu iedzīvotājiem.

Amerikas Savienoto Valstu izstrādātajā dokumentā norādīts, ka Ziemeļkoreja pārkāpusi vairākas iepriekšējās Drošības padomes rezolūcijas.

Tomēr tas neparedz jaunas vai papildu sankcijas.

Paziņojumā oficiālai Phenjanai pieprasīts atteikties no visiem kodolieročiem un kodolprogrammu īstenošanas pilnīgā, pārbaudāmā un neatgriezeniskā veidā. Drošības padome arī pauda atbalstu centieniem meklēt diplomātisku problēmas risinājumu.

“Šī Ziemeļkorejas rīcība ir nelikumīga, provokatīva, satraucoša un neapdomīga. Apvienotā Karaliste solidarizējas ar Japānas iedzīvotājiem šajā sarežģītajā laikā. Mēs atbalstām valstis, kas vēlas, lai starptautiskās tiesības gūtu virsroku pār nežēlīgu diktatūru. Drošības padome gatavojas atbalstīt rezolūciju par sankciju paplašināšanu, un es ceru, ka kolēģi sanāks kopā ar vienotu domu, kā mēs to jau darījām,” pauda Lielbritānijas vēstnieks ANO Metjū Rikrofts.

Zīmīgi, ka dokumentu atbalstīja Ziemeļkorejas sabiedrotā Ķīnas Tautas Republika un Krievija.

Oficiālā Pekina jau sēdes priekšvakarā situāciju Korejas pussalā raksturoja kā spriedzes lūzuma punktu un atkārtoti mudināja kaimiņvalsti pārtraukt savus raķešu izmēģinājumus apmaiņā pret ASV un Dienvidkorejas kopīgo militāro mācību pārtraukšanu.

Ziņots, ka Ziemeļkoreja 29.augusta rītā izšāvusi ballistisko raķeti pāri Japānai, iezīmējot strauju jau tā saspringtās situācija eskalāciju. Japāna notikušo nosodīja kā bezprecedenta draudus, Ķīna brīdināja, ka ir sasniegts „lūzuma punkts”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti