ANO Drošības padomē Igaunija nosoda Navaļnija indēšanu

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomes atklātajā sēdē par ķīmiskajiem ieročiem Igaunija nosodīja uzbrukumu Krievijas opozicionāram Aleksejam Navaļnijam, pielietojot “Novičok” grupas nervus paralizējošo vielu, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs Err.ee.

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādīja, ka ķīmiska ieroča pielietošanai jābūt nopietnām sekām. “Par šo uzbrukumu atbildīgajiem jābūt sodītiem. Nepieciešama neatkarīga starptautiskā izmeklēšana ar Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas ekspertiem,” sacīja Reinsalu.

Igaunijas ministrs arī aicināja Krieviju uz sadarbību šajā lietā.

Igaunijas puse Drošības padomē arī atgādināja par Skripaļu indēšanas lietu, norādot, ka Navaļnija indēšana nav pirmais gadījums, kad viela “Novičok” tiek lietota pret cilvēkiem, kurus Krievija uzskata par ienaidniekiem.

Līdzās Igaunijai arī vairākas citas valstis Drošības padomē nosodīja uzbrukumu Navaļnijam.

KONTEKSTS:

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs augusta beigās nogādāts Omskas slimnīcā pēc tam, kad viņam kļuva slikti lidmašīnā, kas lidoja no Tomskas uz Maskavu. Navaļnijs pirms lidojuma esot dzēris tēju, un viņa līdzgaitnieki pieļāva, ka viņš ir saindēts.

Omskas slimnīcā saindēšanu nekonstatēja, turklāt paziņoja, ka neatļaus Navaļnija pārvietošanu, to pamatojot ar pacienta nestabilo veselības stāvokli. Taču tajā pašā dienā slimnīca tomēr atļāva komā esošo Krievijas opozīcijas līderi transportēt uz Vāciju. 

22. augustā Navaļnijs nogādāts Berlīnes Universitātes klīnikā "Charite", ko apsargā Vācijas policija. Savukārt 7. septembrī mediķi paziņoja, ka Navaļnijs atmodināts no mākslīgās komas un reaģē uz ārstu teikto.

"Charite" mediķi paziņoja, ka klīniskie izmeklējumi liecina – Navaļnijs ticis saindēts ar vielu no klases “Novičok”, un šāda viela var būt pieejama tikai Krievijas specdienestiem, tāpēc rietumvalstis prasa Krievijas paskaidrojumus. Krievija saistību ar notikušo noliedz un sauc to par Rietumu informatīvo kampaņu pret Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti