ANO Drošības padomē bažas par bruņoto un teroristisko grupējumu ienākumiem no dabas resursu izzagšanas

Ceturtdien, 6. oktobrī, Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomē paredzēts runāt par to, kā nepieļaut bruņoto nemiernieku un teroristisko grupējumu finansēšanu no līdzekļiem, kas iegūti no dabas resursu kontrabandas.

ANO Drošības padomē bažas par bruņoto un teroristisko grupējumu ienākumiem no dabas resursu izzagšanas
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

Šo jautājumu Drošības padomes dienaskārtībā ir iekļāvusi šomēnes prezidējošā dalībvalsts Gabona. Problēma ir īpaši aktuāla daudzās Āfrikas valstīs, kur dažādi bruņoti grupējumi kontrolē naftas un citu derīgo izrakteņu ieguves vietas, kas tiem ļauj finansēt savas darbības.

ANO Drošības padome pēdējos gados ir pievērsusi arvien lielāku uzmanību tam, ka nevalstiski bruņotie grupējumi un teroristu grupējumi gūst ienākumus no dabas resursu izzagšanas. Padome ir apstiprinājusi vairākas rezolūcijas, kurās tā norāda uz nepieciešamību pastiprināt cīņu pret dabas resursu pretlikumīgu ieguvi un kontrabandu, lai nepieļautu līdzekļu nonākšanu organizētās noziedzības un teroristisko grupējumu kasē.

Statistikas dati liecina, ka globālā noziedzība pret vidi ir trešā lielākā noziedzības nozare pasaulē. Tiek lēsts, ka ik gadu tā kriminālajiem grupējumiem ienes no 110 līdz 281 miljardam dolāru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti