ANO Drošības padome apstiprina sankciju paplašināšanu pret Ziemeļkoreju

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padome apstiprināja rezolūciju par sankciju paplašināšanu pret Ziemeļkoreju, ziņo britu raidsabiedrība BBC. Lēmums pieņemts pēc tam, kad Phenjana palaidusi divas ballistiskās starpkontinentālās raķetes.

Rezolūcija paredz liegumu no Ziemeļkorejas importēt dzelzs rūdu, svinu, ogles un jūras produktus, iesaldēt Ziemeļkorejas ārējās tirdzniecības bankas kontus, kā arī liegt Ziemeļkorejas kuģiem ienākt ostās.

Tāpat ANO dalībvalstis savās teritorijās nevarēs palielināt darbinieku skaitu no Ziemeļkorejas, veidot jaunus uzņēmumus ar šo valsti un arī paplašināt esošos. Rezolūcijā arī paredzētas sankcijas pret personām, kas saistītas ar Ziemeļkorejas kodolprogrammu.

Rezolūciju par sankcijām piedāvāja ASV, saskaņā ar kuras aprēķiniem jauno ierobežojumu ievērošana ļaus Phenjanas ikgadējos valūtas ieņēmumus samazināt trīskārši. Pašlaik šī summa ir trīs miljardi dolāru.

Ziņots, ka Ziemeļkorejas 28.jūlijā izmēģināja starpkontinentālās ballistiskās raķetes. Drošības eksperti norāda, ka to sniedzamība ir pietiekama, lai tā aizlidotu līdz Ņujorkai. Vienlaikus eksperti uzsver, ka Ziemeļkorejas režīma rīcībā pašlaik nav tehnoloģiju, kas ļautu vērst kodoltriecienu pret ASV. 

ASV armijas bumbvedēji veikuši lidojumu pāri Korejas pussalai. Šādā veidā oficiālā Vašingtona reaģēja uz Ziemeļkorejas īstenoto ballistiskās raķetes izmēģinājums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti