ANO: Doņeckas un Luhanskas infrastruktūrai nodarīti zaudējumi 440 miljonu dolāru apmērā

Zaudējumi Ukrainas Doņeckas un Luhanskas apgabaliem, kas nodarīti kopš aprīļa ilgstošajās  prokrievisko separātistu un ukraiņu spēku sadursmēs, sasniedz 440 miljonus dolāru, vēsta „Reuters”, atsaucoties uz ANO humāno jautājumu pārvaldes atskaiti. 

Konflikta laikā sagrauti aptuveni 2000 objektu, tai skaitā 659 sabiedriskas ēkas, 1230 privātmājas, 178 biroju ēkas.

Saskaņā ar ANO informāciju Doņeckā slēgti vairāk nekā 70% uzņēmumu, to atjaunošanas darbi būs nopietni apgrūtināti. Piemēram, dažas ogļraktuves tika appludinātas, tām nepieciešams remonts.  

Doņeckā trūkst ūdens, daži rajoni aizvien nogriezti no ūdensapgādes sistēmas. Savukārt dažos Luhanskas rajonos atjaunota elektrības padeve, notiek ūdens sūkņu staciju un kanalizācijas atjaunošana.

Kopumā konflikta laikā Donbasā saskaņā ar ANO datiem gājuši bojā 3219 cilvēki, bet 8198 ievainoti, vēsta aģentūra „Unian”.

Jau ziņots, ka naktī uz sestdienu Minskā notiekošajās sarunās Kijevas varas pārstāvji un prokrieviskie separātisti vienojušies par deviņiem miera plāna punktiem un vēlreiz vienojušies par uguns pārtraukšanu Austrumukrainā, kur kopš aprīļa notiek separātistu un ukraiņu spēku cīņas. Miera plāns paredz noteikt 30 kilometru „drošības zonu” Austrumukrainā un izvest no konflikta zonas visus algotņus.

Otrdien Ukrainas parlaments slēgtajā sēdē atbalstījis likumprojektu par īpašu pašpārvaldes statusu Doņeckas un Luhanskas apgabalu rajonos, kas paredz ieviest prokrievisko separātistu ieņemtajās zonās vietējo pārvaldi uz laiku līdz trīs gadiem, kā arī atbrīvot separātistus no atbildības.

Pēc Krimas aneksijas prokrieviskie separātistu kaujinieki aktivizējās Ukrainas dienvidaustrumos. Rietumvalstis aicināja Krieviju ietekmēt separātistus un panākt ieroču nolikšanu, taču Maskava norobežojas no pašpasludinātajām "tautas republikām" un ļauj agresijai turpināties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti