ANO Cilvēktiesību padomē debatēs par situāciju Baltkrievijā

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Cilvēktiesību padomē šodien notiks steidzamā kārtā sarīkotās debates par cilvēktiesību situācijas pasliktināšanos Baltkrievijā. Šādas debates iepriekš pieprasīja sarīkot Eiropas Savienība. Baltkrievijā aizturēti tūkstošiem protestētāju, un ANO saņēmusi simtiem ziņojumus par aizturēto spīdzināšanu vai citiem pārkāpumiem pret aizturētajiem.

ANO Cilvēktiesību padomē debatēs par situāciju BaltkrievijāRihards Plūme

Eiropas Savienības prasību par debašu sarīkošanu ANO Cilvēktiesību padomē atbalstīja 25 no 47 padomes dalībvalstīm. Divas balsoja pret, un 20 valstis no balsošanas atturējās. Baltkrievija, kas nav padomes locekle, enerģiski iebilda pret šādām debatēm. Eiropas Savienība un citi kritiķi apsūdz Baltkrievijas varasiestādes opozīcijas līderu aizturēšanā un mierīgo protestētāju apspiešanā ar spēku.

ANO augstā komisāre cilvēktiesību jautājumos Mišela Bačeleta skaidroja, ka ziņojumos joprojām ir norādīts, ka tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonas lieki vai pārmērīgi izmanto spēku. Viņa piebilda, ka ir "ierobežoti pierādījumi" par to, ka varasiestādes jebkādā veidā censtos novērst šos pārkāpumus. Daudzi, to vidū baltkrievu rakstniece Nobela prēmijas laureāte Svetlana Aleksijeviča, kā arī Baltkrievijas opozīcijas neseno prezidenta vēlēšanu kandidāte Svetlana Tihanovska aicinājusi ANO nosūtīt uz Baltkrieviju starptautisko novērotāju misiju, lai tiktu dokumentēta policijas brutalitāte pret pamatā miermīlīgajiem protestētājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti