ANO Cilvēktiesību komiteja: Spānija pārkāpusi Katalonijas līderu tiesības

Spānija ir pārkāpusi vairāku bijušo Katalonijas valdības ministru un parlamentāriešu tiesības. Ar šādu secinājumu klajā nākuši ANO Cilvēktiesību komitejas eksperti.

Sūdzību bija iesnieguši četri politiķi, kuri tika notiesāti par dumpja rīkošanu, 2017. gadā organizējot Katalonijas neatkarības referendumu.

ANO Cilvēktiesību komiteja, kas izskata to, vai valstis īsteno savas civilās un politiskās tiesības atbilstoši starptautiskajiem noteikumiem, izskatīja bijušā Katalonijas valdības vadītāja vietnieka Oriolo Žunkerasa, kā arī triju bijušo ministru Žuzepa Rulla, Raula Romevas un Žordi Turula sūdzību.

Visi tika notiesāti par aicināšanu uz sacelšanos pret pastāvošo varu un tika atstādināti no pienākumu pildīšanas parlamentā.

ANO komiteja konstatējusi, ka Spānija ir pārkāpusi politiķu tiesības, atstādinot viņus no amata bez objektīva pamatojuma.

Bijušais Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons šo atzinumu nosaucis par ANO pliķi Spānijas sejā, piebilstot, ka Spānija turpina pārkāpt politiskās tiesības, tādējādi apdraudot Eiropas demokrātiju kopumā.

KONTEKSTS: 

Katalonijas valdība 2017. gada oktobrī sarīkoja neatkarības referendumu par spīti Spānijas valdības aizliegumam un tiesu atzinumam, ka tas ir pretrunā konstitūcijai. Vēlāk oktobrī Katalonijas parlaments pasludināja neatkarību, uz ko Madride atbildēja, ieviešot tiešo pārvaldi pār autonomo reģionu un atlaižot tā brīža Katalonijas premjera Karlesa Pudždemona valdību.

Bijušais Katalonijas valdības vadītājs dzīvo trimdā kopš 2017. gada. Spānijā viņam izvirzītas apsūdzības par musināšanu un līdzekļu izšķērdēšanu. 2021. gada martā Eiropas Parlaments atņēma Pudždemonam deputāta imunitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti