Rīta Panorāma

Intervija ar Valdi Zatleru

Rīta Panorāma

«Citāda Daile» - Cēsu pilsētas Mākslas skolas skolēnu izstāde

UNICEF aicina vakcinēt bērnus

ANO Bērnu fonds ceļ trauksmi par pieaugošo saslimstību ar masalām

Vairāk nekā 20 miljoni bērnu visā pasaulē ik gadu nesaņem obligāto vakcīnu pret masalām, liecina ANO Bērnu fonda dati. Imunizācijas kritums tagad skāris arī tādas attīstītās valstis kā ASV, Franciju un Lielbritāniju.

Daudzas pasaulē apkarotās slimības atgriežas ar jaunu sparu. Tam par iemeslu – arvien plašāka pretvakcinācijas kustība pasaulē un sabiedrības aizmiršana par to, ko bīstamās kaites var nodarīt veselībai. Trauksmi par šādu situāciju ceļ ANO Bērnu fonds UNICEF pēc tam, kad dažās attīstītajās Eiropas valstīs reģistrēts teju 300% pieaugums saslimstībai ar masalām.

Tā ir smaga slimība, kas maziem bērniem var izraisīt nopietnas acu, plaušu un smadzeņu infekcijas ar paliekošām sekām vai pat bērnu nāvi.

Jaunākie UNICEF dati liecina, ka no 2010. līdz 2017. gadam Lielbritānijā pret masalām netika vakcinēti pusmiljons bērnu. Rezultātā ar to saslima teju 300 bērnu, un tagad šis skaits jau pietuvojies tūkstotim. Tas ne tikai samazina sabiedrības kolektīvās imunitātes līmeni, bet apdraud arī tos cilvēkus, kas veselības problēmu dēl vakcīnu saņemt nevar, bet citādi būtu pasargāti, ja sabiedrībā šī slimība nebūtu sastopama tāpat kā iepriekš.

"Imunizācijas trūkums nogalina bērnus. No masalām ik gadu pilnīgi bezjēdzīgi mirst pusotra miljona bērnu. Mums ir jāveicina vakcinācija, mums ir jāizplata korekta informācija,"

teica UNICEF pārstāvis Alasters Hārpers.

Arī ASV masalu sastopamība sasniedza augstāko līmeni 25 gadu laikā, kopš gada sākuma reģistrēti jau 700 saslimšanas gadījumu, ko mediķi saista ar dezinformāciju, kas pamudina vecāku atteikties no vakcinācijas.

Ņemot vērā izveidojušos situāciju, šo gadījumu skaits tikai pieaugs, īpaši tāpēc, ka masalas ir ārkārtīgi lipīga slimība, kas izplatās pa gaisu. Tikai divas bērnībā saņemtās vakcīnas garantē aizsardzību no masalām uz mūžu. Tāpēc UNICEF aicina cilvēkus būt atbildīgiem un pasargāt ne tikai savus, bet arī citus bērnus no masalu epidēmijas riska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti