ANO bēgļu aģentūra: miljoniem bērnu visā pasaulē neiet skolā

Vairāk nekā 3,5 miljoni bēgļu bērnu visā pasaulē neiet skolā, bet tiem, kuri izglītību iegūst, trūkst kvalificētu pedagogu un mācībām nepieciešamo priekšmetu, intervijā Latvijas Radio sacīja ANO bēgļu aģentūras pārstāvis Latvijā Didzi Melbiksis.

Intervija ar ANO bēgļu aģentūras pārstāvi Latvijā Didzi MelbiksiGints Amoliņš

  Desmitiem tūkstoši cilvēku pāri Vidusjūrai arī šogad centušies nokļūt Eiropā, simtiem gājuši bojā. Migrācijas jautājums arī šovasar izraisīja politisko spriedzi Eiropā, īpaši tādās valstīs kā Itālija. ANO arī publicējusi ziņojumu par bēgļu bērnu izglītību, izgaismojot problēmu, ka miljoniem, vairāk nekā pusei nav iespēju iegūt izglītību.

  "Tie ir skolas vecuma bērni, kuriem būtu jāatrodas skolā. Tie nav visi bērni. Kopā [bēgļu gaitās esošu] bērnu skaits skaits ir 7,1 miljoni, vairāk nekā puse no viņiem skolās neiet. Iemesli ir dažādi, skolu kaut kādās vietās nav, trūkst kvalificētu pedagogou. Ir pat tādas skolēnu klases, kur ir 100 skolēni. Trūkst arī materiālu, galdu, tāfeļu. Tajās valstīs, kur lielāks bēgļu skaits, tur problēma ir lielāka. Eiropā lielākas problēmas ir Grieķijā, jo tur ir vairāk nekā četri tūkstoši patvēruma meklētāju bērnu, no kuriem trīs ceturtdaļas neapmeklē skolu," stāstīja Melbiksis.

  ANO bēgļu aģentūra uzskata, ka šī ir viena no jomām, kur būtu jāsadarbojas dažādiem spēlētājiem. "Šeit ir liela loma arī privātajam sektoram. Latvijā, ir liels izaicinājums, piemēram, prasības par latviešu valdoas zināšanām. Apgūstot valdodu, bērni var veiksmīgāk integrēties," norādīja Melbiksis.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti