ANO: Austrumukrainā bads draud 1,5 miljoniem cilvēku

Divus gadus ilgstošā Donbasa konflikta dēļ pusotru miljonu ukraiņu apdraud bads, no viņiem 300 000 cilvēku akūti trūkst pārtikas, viņiem steidzami ir nepieciešama palīdzība, paziņojusi ANO Pasaules Pārtikas programma (WFP).

Tā apņēmusies vismazāk aizsargāto slāņu vidū pirmā pusgada laikā ik mēnesi nodrošināt palīdzību 260 000 cilvēku.

"Divi vardarbības, apšaužu un bailēs pavadīti dzīves gadi atstājuši neizdzēšamas pēdas vairāku tūkstošu Austrumukrainas iedzīvotāju dzīvēs," sacīja WFP pārstāvis Ukrainā Džankarlo Stoponi.

"Konflikts joprojām turpinās, un mums ir jādara viss, lai iespējami drīz tiktu līdz šiem cilvēkiem. Mēs aicinām visas konflikta puses nodrošināt pilnīgu un netraucētu humāno piekļuvi cilvēkiem, kam trūkst pārtikas," viņš piebilda.

Kopš 2014.gada novembra WFP nosūtījusi ārkārtas pārtikas palīdzību vairāk nekā pusmiljonam Austrumukrainas iedzīvotāju.

370 000 cilvēku saņem WFP ikmēneša pārtikas komplektus, bet 180 000 - talonus pārtikas iegādei tirgū.

Vissmagāk pārtikas trūkumu izjūt promaskavisko spēku okupēto Luhanskas apgabala rajonu, kā arī piefrontes joslas iedzīvotāji.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti