ANO aicina uz izlēmīgu rīcību «Covid-19» izplatības ierobežošanā

Amerikas Savienotās Valstis (ASV) ir ierobežojušas Eiropas Savienības pilsoņu ieceļošanu valstī uz 30 dienām. Šādi ASV vēlas aizsargāties no koronavīrusa izplatības, kā arī sniegt atbalstu savai ekonomikai. Dažādus piesardzības pasākumus spērušas valstis arī citur pasaulē un, kā norāda Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO), tikai ar izlēmīgu rīcību ir iespējams kontrolēt "Covid-19" izplatību.

ANO aicina uz uzlēmīgu rīcību «Covid - 19» izplatības ierobežošanāUģis Lībietis

  Pēc tam, kad Pasaules Veselības organizācija (PVO) paziņoja, ka jaunais koronavīruss "Covid-19" pasaulē ir sasniedzis pandēmijas apmērus, Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs aicināja valstu valdības aktivizēt savas darbības vīrusa izplatības ierobežošanai. Pēc viņa vārdiem, pandēmijas atzīšana ir aicinājums uz rīcību – ikkatram un jebkurā pasaules malā. Kā uzsver Gutērrešs, pandēmijas kursu ir iespējams mainīt.

  Neilgi pēc šiem aicinājumiem ar paziņojumu klajā nāca ASV prezidents Donalds Tramps, kurš paziņoja par ceļojumu ierobežošanu no Eiropas Savienības, kas, viņaprāt, nav darījusi pietiekami daudz, lai apturētu vīrusa izplatību.

  "Īstenojot savlaicīgus un aktīvus pasākumus, mēs Amerikas Savienotajās Valstīs redzam daudz mazāk vīrusa gadījumu nekā Eiropā. Eiropas Savienībai neizdevās īstenot tādus pašus piesardzības pasākumus un ierobežot ceļošanu no Ķīnas un citiem karstajiem punktiem. Rezultātā ceļotāji no Eiropas ir radījuši vairākus infekcijas perēkļus Amerikas Savienotajās Valstīs. Pēc konsultēšanās ar mūsu valdības veselības profesionāļiem, es esmu pieņēmis lēmumu spert vairākus spēcīgus, bet nepieciešamus soļus, lai aizsargātu visu amerikāņu veselību un labklājību. Lai jauni slimības gadījumi nenonāktu mūsu krastos, mēs uz turpmākajām 30 dienām apturēsim visu ceļošanu no Eiropas uz ASV. Jaunie noteikumi stājas spēkā piektdienas pusnaktī," teicis Tramps.

  Kā norādījis Donalds Tramps, ierobežojumi var tikt mainīti, skatoties uz situācijas attīstību, piemēram, līdz šim spēkā esošie ierobežojumi ceļojumiem no Ķīnas un Dienvidkorejas var tikt atcelti, jo šajās valstīs situācija pamazām tiek kontrolēta. Jaunie ceļošanas ierobežojumi neattiecas uz ieceļotājiem no Apvienotās Karalistes. Tās finanšu ministrs Riši Sunāks uzsvēris, ka pašlaik pieejamie fakti neliecina par nepieciešamību ieviest ASV līdzīgu lidojumu aizliegumu. Bet jau zināms, ka koronavīruss ir konstatēts arī britu veselības ministrei Nadīnei Dorīsai.

  Komentējot Savienoto Valstu prezidenta rīkojumu, Eiropadomes prezidents Šarls Mišels ir paziņojis, ka jau šodien jaunie ierobežojumi tiks rūpīgi izvērtēti, aicinot izvairīties no ekonomiskiem traucējumiem. Savā uzrunā ASV prezidents Donalds Tramps arī norādījis, ka ceļojumu aizliegums un vēl virkne dažādu pasākumu ir domāti tam, lai mazinātu jaunās krīzes radītos zaudējumus. Šie iedrošinājumi gan nav novērsuši biržu indeksu kritumu Āzijas tirgos un, kā norāda izdevums "The Guardian", globālās recesijas draudi kļūst arvien reālāki.

  Lai ierobežotu vīrusa izplatību, vīzu izsniegšanu uz mēnesi ir paredzējusi samazināt arī Indija. Ķīna pirms pavasara alpīnisma sezonas ir apturējusi atļauju izsniegšanu kāpšanai Everestā. Kazahstāna, kas robežojas gan ar Ķīnu, gan Krieviju, ir atcēlusi visus sabiedriskos pasākumus, slēdzot arī skolas un universitātes. Ceļošanas ierobežojumi ieviesti arī Argentīnā, Kolumbijā un Peru, bet Salvadora uz trijām nedēļām aizliegusi valstī iebraukt visiem ārvalstniekiem.

  "Covid-19" vīrusa izplatība ir ietekmējusi arī sporta pasauli, Nacionālajai basketbola asociācijai uz laiku apturot regulārās sezonas spēles. Taču daudzu, tostarp sportistu, neizpratni ir radījis lēmums, piemēram, šajā nedēļas nogalē gaidāmās Pirmās formulas sezonas atklāšanas sacensības Melburnā rīkot, kā plānots.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti