ANO aicina sniegt palīdzību plūdos cietušajai Pakistānai

Apvienoto Nāciju Organizācija ir aicinājusi piešķirt Pakistānai 160 miljonus dolāru lielu palīdzību, lai novērstu spēcīgo plūdu radītās sekas.

Musonu plūdos kopš jūnija ir gājuši bojā vairāk nekā 1100 cilvēku, un kopumā par cietušiem tiek uzskatīti vairāk nekā 33 miljoni cilvēku.

Lai arī lietusgāzes pirms dažām dienām pierimušas, ir izpostītas plašas teritorijas un gandrīz miljons mājokļu.

Kā norādījis ANO humāno lietu koordinēšanas biroja pārstāvis Jenss Lerke, pašlaik īpaši izveidotās patvēruma nometnēs dzīvo aptuveni pusmiljons cilvēku, bet vēl daudz lielāks skaits ir guvis patvērumu pie radiem vai paziņām.

Pēc Lerkes vārdiem, palīdzības plāna mērķis ir vērsties tieši pie pašiem neaizsargātākajiem plūdu upuriem.

"Sešu mēnešu ārkārtas plāns ir domāts 5,2 miljoniem cilvēku, kuri plūdos ir cietuši visvairāk un kuri ir visneaizsargātākie. Šī plāna trīs galvenie mērķi ir: sagādāt dzīvības glābšanai un mājsaimniecībām nepieciešamo palīdzību – medicīnisko palīdzību, pārtiku, tīru ūdeni un pajumti.

Otrkārt, ir jānovērš tādu infekcijas slimību kā holera izplatība, nodrošinot pienācīgu pārtiku bērniem un mātēm. Un, treškārt, ir jāpārliecinās, ka cilvēki var piekļūt palīdzībai un saņemt aizsardzību drošā un cieņpilnā veidā. Tas attiecas arī uz ģimeņu atrašanu."

Vietējās amatpersonas brīdinājušas, ka Pakistāna ir pasaules klimata krīzes frontes līnijā – valsti kopš jūnija vidus plosījuši bezprecedenta musonu lieti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti