Rīta Panorāma

Madridē sācies ikgadējais flamenko festivāls

Rīta Panorāma

Ukrainā par slepkavību tiesā pirmo Krievijas militārpersonu

EK rosina īstenot vērienīgu enerģētikas nozares reformu

ANO aicina pāriet uz atjaunojamiem enerģijas avotiem

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs aicina pasaules valstis aktīvāk pāriet uz atjaunojamiem enerģijas avotiem. Viņa paziņojums izskanēja vienlaikus ar Pasaules Meteoroloģijas organizācijas publiskoto informāciju, ka pēdējie septiņi gadi bijuši siltākie novērojumu vēsturē.

Gutērrešs norādīja, ka globālā enerģētikas sistēma nefunkcionē pareizi un virza cilvēci uz klimata katastrofu. Paļaušanās uz fosilo kurināmo ir strupceļš gan attiecībā uz vidi, gan valstu ekonomisko attīstību. Vēl viens "trauksmes zvans" esot karš Ukrainā un tā tiešā ietekme uz enerģijas cenām.

ANO vadītājs īpaši pieminēja vēja un saules enerģiju, kas mūsdienās kļuvusi konkurētspējīga tirgū, un rosināja īstenot vairākus pasākumus.

Jāpaplašina piekļuve atjaunojamās enerģijas ražošanas tehnoloģijām, jārada apstākļi to izmantošanai, trīs reizes jāpalielina privātie un valsts ieguldījumi nozarē un jāpārtrauc subsidēt fosilā kurināmā izmantošanu.

Zinātnieku iegūtie dati ir satraucoši. Piemēram, neraugoties uz "atdzesējošo" tā dēvēto La Ninjas fenomenu, pagājušajā gada vidējā temperatūra pasaulē bija par vairāk nekā vienu grādu augstāka nekā pirmsindustriālajā periodā. Vienlaikus rekordaugsts bija pasaules okeāna un tā paskābināšanās līmenis, tā vidējā temperatūra, kā arī siltumnīcas efektu radošo gāzu koncentrācijā atmosfērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt