Anglikāņu bīskaps kritizē baznīcu par kristību rituāla trivializēšanu

Bijušais Anglikāņu baznīcas bīskaps svētdien pauda kritiku pagaidām uz izmēģinājuma laiku vairākās draudzēs ieviestajai kristību dievkalpojuma kārtībai, kurā vecāki un krustvecāki vairs netiek aicināti "nožēlot grēkus".

Bijušais Ročesteras bīskaps Maikls Nazirs-Ali uzskata, ka jaunā kārtība, kas līdz Lieldienām tiek izmēģinājuma kārtā tiek praktizēta aptuveni 1000 draudžu, ir daļa no "pastāvīgās kristīgās mācības trivializēšanas".

"Tā vietā, lai izskaidrotu, ko kristības nozīmē un ko nozīmē dažādas dievkalpojuma daļas, risinājums šeit ir pavisam atteikties no būtiskākajiem rituāla elementiem," laikrakstā "Mail on Sunday" brīdināja garīdznieks.

"Mums nevajadzētu vis pastāvīgi trivializēt kristīgo mācību par kristību, laulību vai nāvi, bet gan veltīt vairāk laika, lai sagatavotu cilvēkus īpašajām pārejas rituāliem."

"Labākais būtu apturēt šo, iespējams, labi domāto priekšlikumu, pirms tas vēl vairāk būs noreducējis kristīgās ticības pilnību līdz viegli sagremojamām frāzēm."

Sākotnējā kristību liturģijas versijā garīdznieks kristāmā vecākiem un krustvecākiem vaicā, vai viņi "noraida velnu un sacelšanos pret Dievu" un vai "viņi nožēlo grēkus, kas mūs šķir no Dieva un tuvākā".

Vienkāršotajā rituāla kārtībā nav pieminēts nedz velns, nedz grēks. Jauno kārtību atbalstījis arī Keneterberijas arhibiskāps Džastins Velbijs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti