Andris Bērziņš piedalās politiski represēto latviešu godināšanā Kazahstānā

Uzsākot vizīti Kazahstānā, Valsts prezidents Andris Bērziņš Karagandas reģionā Spaskā atklāja pieminekli politiski represētajiem no Latvijas. Pasākums izvērtās ļoti emocionāls. Uz pieminekļa atklāšanu bija ieradušies arī represētie no Siguldas un Valmieras.

Spaskas ciems dažādos gados no 1931. līdz 1959.gadam bija politisko ieslodzīto nometne, kas savas lielākās paplašināšanas periodā līdzinājās Francijas teritorijai. Nometnē atradās 1074 latvieši. Praktiski katrs trešais no represētajiem latviešiem atradies Kazahstānas nometnēs.

3.jūnijā Andris Bērziņš tiksies ar Kazahstānas prezidentu Nursultanu Nazarbajevu, lai apspriestu abu valstu politisko sadarbību un īpaši sadarbības ekonomikas jomā uzlabošanas iespējas, kā arī sadarbību izglītības jomā. Vēlāk Valsts prezidents tiksies arī ar Kazahstānas Ministru prezidentu Akmetovu Seriku Nigmetoviču un Kazahstānas Republikas Parlamenta priekšsēdētāju Nigmatulinu Nurlanu Zaurulajeviču, lai pārrunātu gan konkrētas iespējas dažādu starptautisko projektu ietvaros, gan parlamentārās sadarbības paplašināšanu starp abām valstīm.

Tāpat prezidentam paredzēta dalība Kazahstānas-Latvijas biznesa forumā un citos pasākumos. Prezidenta vizīte Kazahstānā noslēgsies 4.jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti