Dienas notikumu apskats

Diskusijā par NĪN atvieglojumiem vienīgajam mājoklim iezīmējas vairāki problēmjautājumi

Dienas notikumu apskats

Finanšu tirgus uzraugs bankai "ABLV Bank" uzliek 3,2 miljonu eiro sodu

Cilvēktiesību organizācija: ES ieroču eksports veicina cilvēktiesību pārkāpumus Ēģiptē

«Amnesty International»: Ar ieroču piegādēm daļa ES valstu veicina represijas Ēģiptē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Gandrīz puse Eiropas Savienības (ES) valstu veicina represijas Ēģiptē, turpinot ieroču piegādes valdošajam režīma – ar šādu apsūdzību klajā nākusi starptautiskā cilvēktiesību organizācija „Amnesty International” publicētajā ziņojumā. Organizācija paziņoja, ka cilvēktiesību situācija Ēģiptē pasliktinās, un aicināja Eiropas Savienību pārtraukt tādu ieroču eksportu uz Ēģipti, kas var tikt izmantoti cilvēktiesību pārkāpumos. Kaira apsūdzības noraidīja.

Cilvēktiesību organizācijas Ēģiptes prezidentu Abdelfatahu al Sisi apsūdz par autoritāra un represīva režīma ieviešanu, kopš bijušais armijas ģenerālis apvērsumā 2013.gadā gāza savu priekšteci, pirmo Ēģiptē demokrātiski ievēlēto prezidentu Mohamedu Mursi.

Trešdien, 25.maijā, publicētā ziņojumā starptautiskā cilvēktiesību aizstāvju organizācija „Amnesty International” gandrīz pusi Eiropas Savienības valstu apsūdzēja par Ēģiptē valdošā režīma represiju, slepkavību un spīdzināšanas veicināšanu, jo šīs valstis uz Ēģipti eksportē ieročus.

Savā ziņojumā „Amnesty” raksta, ka „12 no 28 Eiropas Savienības valstīm palikušas starp galvenajām ieroču un policijas ekipējuma piegādātājām Ēģiptei.”

Starp ziņojumā minētajām ieroču eksportētājvalstīm ir Bulgārija, Čehija, Francija, Itālija, Kipra, Lielbritānija, Polija, Rumānija, Slovākija, Spānija, Ungārija un Vācija. Šīs valstis uz Ēģipti eksportējušas dažāda veida ieročus un munīciju, bruņutransportierus, militāros helikopterus, smagos ieročus un novērošanas tehnoloģijas.

Cilvēktiesību organizācija paziņoja, ka šāda rīcība ir pretrunā pašas Eiropas Savienības noteiktajai bruņojuma piegāžu apturēšanai pēc tam, kad 2013.gada augustā Ēģiptē tika nogalināti vairāki simti protestētāju. Tādēļ Eiropas Savienība aicināta „nekavējoties [ieviest] embargo uz visu veidu bruņojuma un aprīkojuma pārvedumiem, ko Ēģipte izmanto, lai pastrādātu nopietnus cilvēktiesību pārkāpumus”.

Kopš Ēģiptes armija gāza bijušo prezidentu Mursi 2013.gadā, varasiestādes bargi vērušās pret viņa atbalstītājiem, kā arī valdības kritiķiem. Vairāki simti tikuši nogalināti un tūkstošiem nonākuši cietumā.

Jāpiebilst, ka šomēnes arī ASV valdības auditori kritizēja Valsts departamentu par zaļās gaismas došanu ieroču pārdošanai Ēģiptei, pirms tam pienācīgi nepārbaudot, vai šos ieročus neizmantos cilvēktiesību pārkāpumos.

Ēģiptes valdība „Amensty International” ziņojumu gan noraidīja. Ārlietu ministrs Samehs Šukri trešdien paziņoja, ka šai cilvēktiesību organizācijai ir ieradums nākt klajā ar „pārspīlētām apsūdzībām”. Viņš arī pauda pārliecību, ka „viss Ēģiptei piegādātais aprīkojums ir palīdzējis stiprināt stabilitāti un cīnīties pret teroristu draudiem”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti