«Amnesty international» apsūdz ES līdzdalībā migrantu tiesību pārkāpumos Lībijā

Starptautiskā  cilvēktiesību organizācija "Amnesty International" apsūdzējusi Itālijas un citu Eiropas Savienības (ES) valstu valdības "apzinātā līdzdalībā" migrantu tiesību pārkāpumos Lībijā. Bloka dalībvalstu un Briseles amatpersonas kategoriski noraida šos pārmetumus.

Organizācijas ziņojumā norādīts, ka Eiropas valstu valdības bija informētas par desmitiem tūkstošu Lībijas imigrācijas iestāžu aizturēto bēgļu un migrantu spīdzināšanu un aizskaršanu. Tās arī aktīvi atbalstot izsmalcinātu Lībijas varas iestāžu un kontrabandistu izstrādātu bēgļu un migrantu aizskaršanas sistēmu, lai neļautu viņiem šķērsot Vidusjūru.

Itālijas premjerministrs Paolo Džentiloni pēc ziņojuma publiskošanas paziņoja, ka tieši Itālija aktualizēja imigrantu cilvēktiesību pārkāpumu problēmu. Pateicoties Romas un Tripoles sadarbībai, savās mītnes zemēs no Lībijas brīvprātīgi atgriezušies jau 15 000 cilvēku.

Savukārt ES augstā pārstāve ārpolitikas un drošības politikas jomā Federika Mogerīni paziņoja, ka pēdējās deviņās dienās mājās devušies 2 000 imigrantu un šis process turpinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti