Amazones pamatiedzīvotāji gatavojas Covid-19 uzliesmojumam

Amazones pamatiedzīvotāji Brazīlijā sākuši konstatēt pirmos iespējamos Covid-19 gadījumus. Problēmas rada tas, ka veselības aprūpes pakalpojumi ir koncentrēti tikai lielākajās pilsētās. Paaugstināts risks ir veselības aprūpes darbiniekiem, kuri dodas uz nošķirtajiem ciemiem un tām pamatiedzīvotāju kopienām, kas dzīvo pilnīgā izolācijā.

Amazones pamatiedzīvotāji gatavojas Covid-19 uzliesmojumamRihards Plūme

  Brazīlijas pamatiedzīvotāju kopienas dažādos ciemos jau sāk manīt pirmos iespējamos Covid-19 gadījumus. Ārpus lielajām Brazīlijas pilsētām veselības aprūpes pakalpojumi ir ļoti ierobežoti, tādēļ ciemu iedzīvotāji ar lidaparātiem jāpārved uz slimnīcām un pa ceļam tie var inficēt vēl citus cilvēkus.

  Apdraudēti ir arī medicīnas darbinieki, kuri ir spiesti doties uz šiem ciematiem. Attālos Amazones apgabalos medicīnas darbinieku komandas parasti ciemos pavada 15 līdz pat 30 dienām.

  Pirmais apstiprinātais Covid-19 gadījums pamatiedzīvotāju kopienās bija tieši kāda veselības amatpersona Amazones štatā.

  Varasiestādes norādījušas, ka izdalīs vairāk testu, kas domāti ciemu iedzīvotājiem. Tikmēr Veselības ministrija ir teikusi, ka no 500 000 “ātro testu”, kas izplatīti visā Brazīlijā, 75% var uzrādīt kļūdainu rezultātu. Paaugstināts risks ir tām pamatiedzīvotāju kopienām, kas dzīvo pilnīgā izolācijā. Speciālisti brīdina, ka šīs etniskās grupas var tikt pilnībā iznīcinātas, ja vīruss tās sasniegs.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti