Amazones lietusmežos izceļas jauni ugunsgrēki

Amazones lietus mežos izcēlušies simtiem jaunu ugunsgrēku. Cīņai ar tiem Brazīlija nosūtījusi divas armijas lidmašīnas.

Armijas lidmašīnas sākušas mest tūkstošiem litru ūdens Brazīlijas ziemeļrietumos, kuru pārņēmuši biezi dūmi. Armijas palīdzību cīņai ar liesmām lūguši vismaz septiņi Brazīlijas štati.

Ugunsgrēki pārņēmuši arī plašas teritorijas netālu no Bolīvijas robežas, kas vēl vairāk pastiprina gaisa piesārņojumu pasaules lielākajā lietusmežā.

Ugunsgrēki izpelnījušies uzmanību visā pasaulē un ir arī šobrīd notiekošā G7 valstu līderu samita dienaskārtībā. Vides aktīvisti pie ugunsgrēkiem vaino Brazīlijas prezidenta Žairu Bolsonaru politiku, kas pieļauj mežu izciršanu, lai iegūtu zemi lauksaimniecībai.

KONTEKSTS:

Amazone ir lielākais tropiskais lietus mežs pasaulē, lielākā daļa no kura atrodas Brazīlijā. Taču šogad tajā izcēlušies simtiem ugunsgrēku. Kaut sausajā sezonā ugunsgrēki Brazīlijā nav retums, šogad to ir daudz vairāk nekā pērn. Tiek uzskatīts, ka liela daļa no tiem izraisīti tīši. Aizdomu ēna krīt arī uz vietējiem lauksaimniekiem, lai atbrīvotu vietu lauksaimniecības zemei.

Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru izpelnījies starptautisku kritiku, bet viņš pārmetumus noraida kā „koloniālistisku domāšanu”. Amazones lietus mežu ugunsgrēki nonākuši arī G7 valstu līderu samita dienaskārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti