Amatpersonas: Droni Getvikas lidostas darbu traucējuši apzināti

Jau otro dienu lidojošu dronu dēļ traucēts Lielbritānija galvaspilsētas Londonas Getvikas lidostas darbs. Amatpersonas atzīst, ka tas veikts apzināti, taču vainīgie pagaidām nav noskaidroti.

“Pilnīgi skaidrs, ka tas ir samērā liels bezpilota lidaparāts, nevis klasiskais mazais dārzu drons. To var pieskaitīt pie komerciālās klases droniem, kuru izmanto apzināti. Ikreiz, kad Getvika cenšas atvērt skrejceļu, parādās droni,” atklāja transporta ministrs Kriss Grajlings.

Amatpersona informēja, ka par šādām darbībām draud līdz pat piecu gadu ilgs cietumsods, un solīja darīt visu iespējamo, lai notvertu noziedznieku.

Policija uz Londonas Getvikas lidostu arī nosūtījusi snaiperus un izmanto helikopteru, lai meklētu bezpilota lidaparāta izmantotājus.

Pēc kārtības sargu lūguma izmeklēšanā iesaistīti armijas eksperti, taču papildu informācija par viņu darbībām netiek sniegta.

Tikmēr lidostas vadība jau otro dienu aicina ceļotājus pārbaudīt, vai nav atcelti  paredzētie reisi. Arī lidostas interneta vietnē ievietots lūgums pārbaudīt reisu statusu, kā arī pausta atvainošanās pasažieriem.

Ceturtdien, 20.decembrī,  trauksmes dēļ tika atcelti aptuveni 440 reisi, kas ietekmējis aptuveni 115 000 pasažieru plānus.     

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti