Amatā stājies jaunais Kolumbijas prezidents Ivans Duke

Amata pienākumus sācis pildīt jaunais Kolumbijas prezidents Ivans Duke. Kā savus galvenos uzdevumus viņš minējis cīņu pret noziedzību, narkotiku ražošanu, kā arī veikt izmaiņas ar kreiso partizānu grupējumiem noslēgtajā miera līgumā.  

 “Patlaban Kolumbijā ir milzu problēmas. Mēs pārņemam varu valstī, kurā pēdējo divu gadu laikā nogalināti vairāk nekā 300 aktīvistu. Paplašinās aizliegtu augu audzēšana. Kriminālas bandas palielina savu ietekmi, un jāpanāk vienošanās ar organizācijām, lai liegtu tām finansējumu,” paziņoja Duke.

Duke savā inaugurācijas runā arī klāstīja plānus mainīt iepriekšējās valdības noslēgto miera līgumu ar kreiso partizānu grupējumu “Kolumbijas Revolucionārie bruņotie spēki”. Viņaprāt, jādara viss iespējamais, lai nodrošinātu kompensācijas    konflikta upuriem, kā arī sodītu bruņotos partizānus.

Jaunais Kolumbijas prezidents amata zvērestu deva Bolivara laukumā galvaspilsētas Bogotas vēsturiskajā centrā, un ceremonijā piedalījās 10 Latīņamerikas valstu līderi.

Pagaidām nav skaidrs, kā veidosies Bogotas attiecības ar kaimiņvalsti Venecuēlu. Vēl pagājušajā nedēļā tās līderis Nikolass Maduro apgalvoja, ka Kolumbijas iepriekšējais prezidents organizējis atentātu pret viņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti