AM: Saistībā ar militārajām mācībām Baltkrievijā un Krievijā vērojama paaugstināta militārā aktivitāte

Saistībā ar pastiprinātu militāro mācību norisi Baltkrievijā un Krievijā vērojama paaugstināta militārā aktivitāte, informēja Latvijas Aizsardzības ministrijā (AM).

Latvijai šobrīd nav tieša militāra apdraudējuma. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) darbojas ikdienas režīmā un turpinās sekot līdzi militārajām mācībām pierobežā, norādīja ministrijā.

Otrdien, 22. septembrī, ir sākušās Krievijas bruņoto spēku Pleskavas 76. divīzijas pulka līmeņa mācības Pleskavā, Krievijā. Vienlaikus Krievijas bruņoto spēku Pleskavas 76. desanttrieciena divīzijas karavīri un tehnika ir devušies uz Baltkrieviju, lai piedalītos Krievijas un Baltkrievijas apvienotajās mācībās "Slavjansko bratstvo – 2020".

"Slavjansko bratstvo" ir ikgadējas militārās mācības, kas kopš 2015. gada norisinās Krievijas, Baltkrievijas vai Serbijas teritorijā. Šogad mācības notiek Baltkrievijā un Serbija dalību tajās ir atteikusi.

No 22. septembra līdz piektdienai, 25. septembrim, Baltkrievijas teritorijā norisinās otrais mācību posms, kurā iesaistīti Baltkrievijas bruņoto spēku Rietumu operacionālās pavēlniecības, Speciālo operāciju spēku, Gaisa karaspēku un pretgaisa aizsardzības karaspēku, artilērijas karavīri, kā arī Krievijas bruņoto spēku Gaisa desanta karaspēka apakšvienības.

"Krievija stiprina un modernizē savas militārās spējas Latvijas robežu tuvumā un šajās aktivitātēs arī iesaista Baltkrieviju.

Regulāras mācības pie mūsu valsts robežām, kurās tiek izspēlēti agresīvi scenāriji pret Baltijas valstīm, neveicina savstarpējo uzticamību un labas kaimiņattiecības,"

norādīja Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!").

Kopumā mācībās ir iesaistīti aptuveni 6000 karavīri un 500 kaujas tehnikas vienības, tostarp aptuveni 1000 Krievijas karavīri un 100 kaujas tehnikas vienības. Iepriekš Krievija uz Baltkrieviju jau nosūtījusi 106. gaisa desanta divīzijas bataljona taktisko grupu.

Vienlaikus Krievijas bruņotie spēki no 15. līdz 26. septembrim Dienvidu un Centrālajā kara apgabalā īsteno stratēģiski operacionālā līmeņa militārās mācības "Kaukāzs 2020", kurās piedalās ap 80 000 karavīru. Mācībās šogad tiek trenēta Dienvidu kara apgabala vienību spēja nodrošināt Krievijas dienvidrietumu aizsardzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt