Alžīrijas neatkarības dienā 20. nedēļu pēc kārtas notiks protesti

Šodien Alžīrijā tiks atzīmēta neatkarības 57. gadadiena un jau 20. nedēļu pēc kārtas notiks protesti, kuros cilvēki pieprasa risināt valstī samilzušo politisko krīzi. To februārī izraisīja protesti pret ilggadējo valsts vadītāju Abdelazizu Butefliku, kurš aprīlī atkāpās no amata. Protestētāji pieprasa izveidot pārejas laika institūcijas, lai no varas nobīdītu Buteflikas lojālistus.

Alžīrijas neatkarības dienā 20. nedēļu pēc kārtas notiks protesti
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

Aprīlī pēc nedēļām ilgiem protestiem un armijas spiediena par atkāpšanos paziņoja ilggadējais valsts vadītājs Abdelazizs Buteflika. Protesti pret viņa varu sākās februārī. Neskatoties uz Buteflikas atkāpšanos, demonstranti turpina pieprasīt arī viņa 20 gadus ilgušās valdīšanas atbalstītāju aiziešanu no varas un vēlas, lai tiktu izveidotas pārejas laika institūcijas.

Savukārt vakar plānotās prezidenta vēlēšanas tika atceltas pēc tam, kad vienīgie divi kandidāti tika noraidīti. Saskaņā ar Alžīrijas konstitūciju parlamenta ieceltais pagaidu prezidents Abdelkaders Bensalahs, kurš iepriekš bija parlamenta augšpalātas spīkers, amatā drīkst atrasties tikai līdz 9. jūlijam. Vēl vakar viņš aicināja visas puses sēsties pie sarunu galda un atmest nereālistiskās prasības, lai beidzot tiktu sarīkotas prezidenta vēlēšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti