„Alternatīva Vācijai” stiprina partijas labējo kursu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Vācijas galēji labējā partija „Alternatīva Vācijai” kongresā Hannoverē izvēlējusi jaunus līderus, un abi ir partijas stingrā un nacionālistiskāk noskaņotā spārna pārstāvji. Tas nozīmē, ka politiskais spēks nostiprina labējo kursu. Parlamenta vēlēšanās septembrī partija ieguva 13% balsu, kļūstot par trešo lielāko politisko spēku Bundestāgā. Kongress Hannoverē aizritēja stingru drošības pasākumu un protestu ēnā – demonstrācijās pret partijas politiku piedalījās tūkstošiem cilvēku. 

Vācijas labējie - „Alternatīva Vācijai” - nostiprina kursu
00:00 / 01:24
Lejuplādēt
Eiroskeptiskās pret imigrāciju un islāmu noskaņotās partijas „Alternatīva Vācijai” jeb ''AfD'' pirmais kongress Hannoverē pēc labajiem panākumiem parlamenta vēlēšanās sākas ar stundas nokavēšanos. Sestdien piekļuvi kongresa namam un iespēju tajā iekļūt partijas delegātiem centās bloķēt tūkstošiem protestētāju. Policija demonstrantu izklīdināšanai pielietoja ūdensmetējus, vairāki cilvēki guva ievainojumus.

Kad konference beidzot sākās, partijas delegātu galvenais uzdevums bija līderu vēlēšanas.

Pēc vēlēšanām tās iekšienē sākusies cīņa par ietekmi starp stingras un mērenākas līnijas piekritējiem. Kopš ''AfD'' dibināšanas pirms dažiem gadiem no eiroskeptiskas tā kļuvusi par tādu, kas savu politisko aģitāciju balsta uz saukļiem pret imigrāciju un pret islāmu. Iekšējā šķelšanās spilgti izpaudās, kad dažas dienas pēc vēlēšanām no partijas aizgāja tās redzamākā līdere Fauke Petrija.

Iekšējā cīņa starp stingrāk un mērenāk noskaņotajiem spārniem izpaudās arī sestdienas kongresā. Vispirms ar nelielu balsu pārsvaru tika nolemts, ka arī turpmāk partijai būs divi līdzpriekšsēdētāji.

Partijas līdzpriekšsēdētāja amatu saglabāja nacionālistiskā spārna pārstāvis Jergs Meitens. Par otru tika izvēlēts ''AfD'' Bundestāga frakcijas līderis Aleksandrs Gaulands, kurš iepriekš solījis apturēt „ārzemnieku invāziju” Vācijā.

Kandidēja arī salīdzinoši mēreni noskaņotais partijas Berlīnes nodaļas vadītājs Georgs Pacderskis, taču viņam divos balsojums neizdevās gūt pietiekamu atbalstu.

Rezultāts nozīmē, ka abi partijas līderi tagad būs no ''AfD'' stingrā un nacionālistiskāk noskaņotā spārna, un partija turpina virzību uz labējāku politiku.

Partijas līdzspriekšēdētāja amatā pārvēlētais Jergs Meitens delegātus slavēja par viņu palīdzību, lai labēji noskaņotais politiskais spēks pirmo reizi iekļūtu Vācijas federālajā parlamentā:

„Mēs esam tie, kas gribēja kaut ko sasniegt un esam sasnieguši ar mūsu biedru milzīgu apņemšanos un drosmi. Par spīti tik daudziem pretiniekiem, tostarp ienaidniekiem - kā šie protestētāji ārpusē. Mēs neesam ieinteresēti citu partiju smieklīgajās smilšukastes spēlītēs.”

Jaunās Bundestāga koalīcijas izveidošanas sarunas vēl turpinās. Patlaban tiek iztaustītas iespējas turpināt „lielo koalīciju” ar kancleres Angelas Merkeles konservatīvajiem un Martina Šulca sociāldemokrātiem, kas iepriekš bija apņēmušies palikt opozīcijā. Ja sociāldemokrāti tomēr pievienosies koalīcijai, tad par lielāko opozīcijas partiju kļūst ''Alternatīva Vācijai'', kas tai arī būs nozīmīgs politisks panākums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti