«Alternatīva Vācijai» nespēj izcīnīt mēra krēslu Gerlicā

Pašvaldību vēlēšanās Vācijā eiroskeptiskajai partijai “Alternatīva Vācijai” pretēji cerībām nav izdevies izcīnīt pirmo mēra amatu partijas vēsturē. Cīņā par Gerlicas pilsētas mēra krēslu galēji labējo kandidāts tomēr piekāpās kristīgo demokrātu kandidātam.

Vācijas austrumu robežpilsētā partijas “Alternatīva Vācijai” kandidāts Sebastians Vipels vēlēšanu pirmajā kārtā startēja ļoti pārliecinoši un tika uzskatīts par otrās kārtas balsojuma favorītu. Tomēr vairāk nekā 55% pilsētas iedzīvotāju nobalsoja par viņa konkurentu Oktaviānu Ursu. Šīs vēlēšanas tika uzskatītas par pārbaudījumu pret imigrantiem vērstajam noskaņojumam Vācijas austrumos, kur tradicionāli tas bijis spēcīgākais.

Gerlica kalpoja kā piemērs bijušās Austrumvācijas mazpilsētu ekonomiskajām problēmām, kuras izraisījusi darbaspēka aizplūšana. Eiroskeptiskā partija “Alternatīva Vācijai”, kas citstarp vēlas eiro valūtas likvidēšanu, pirms diviem gadiem pirmo reizi spēja iekļūt Bundestāgā, izcīnot 94 no 709 vietām. Tas lielākoties izdevās uz Angelas Merkeles kristīgo demokrātu rēķina.

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti