Alises Grosas vecāki iebilst pret lietas piesaukšanu imigrācijas jautājumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pēc Alises Grosas nolaupīšanas un slepkavības, par ko aizdomās tika turēts Latvijas pilsonis Arnis Zaļkalns, meitenes vecāki nākuši klajā ar paziņojumu, ka nevēlas, lai viņu meitas nāves lietu izmantotu imigrācijas pretinieki Lielbritānijā.

Kā vēsta „The Guardian”, paziņojumu par nevēlēšanos, lai lietu izmantotu imigrācijas pretinieki, noslepkavotās meitenes vecāki skaidro ar to, ka Alise ticēja „pārvietošanās brīvībai pāri robežām”.

Ģimene arī uzsver, ka tic cilvēktiesībām, un, neraugoties uz pārdzīvotajām ciešanām un zaudējumu, stingri pieturas pie šiem principiem.

Tāpat ģimenes juriste norāda, ka, balstoties uz Eiropas Cilvēktiesību konvenciju, cer iegūt atbildes uz virkni jautājumu. Piemēram, ģimene vēlas zināt, kāda informācija bija amatpersonu rīcībā par Zaļkalnu brīdī, kad viņš no Latvijas ieradās Lielbritānijā.

Jau ziņots, ka 42 gadus veco Zaļkalnu turēja aizdomās par 14 gadus vecās meitenes slepkavību. Par šo noziegumu viņu meklēja Lielbritānijas policija, kura palīdzību prasīja arī Latvijas likumsargiem.

Alises Grosas līķis atrasts upē Londonā, tas tika rūpīgi slēpts. Britu policija 14 gadu vecās Alises lietai veltīja lielu uzmanību, un viņas meklēšanā bija iesaistīti ļoti lieli policijas spēki. 

Pirms vairākiem gadiem uz Londonu aizbraukušais 42 gadus vecais Arnis Zaļkalns tika uzskatīts par aizdomās turēto saistībā ar Alises Grosas pazušanu. Vēlāk viņš pakāries parkā netālu no Alises Grosas slepkavības vietas.

Tāpat vēstīts, ka britu premjers Deivids Kamerons aicinājis Eiropas Savienību uz migrācijas politikas reformām. Viens no viņa ierosinājumiem, piemēram, paredz aizliegt ieceļotājiem četrus gadus pieprasīt virkni sociālo pabalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti