Aļaskas piekrastē atrod ilgi meklētu nogrimušu kuģi

Zinātnieki, izmantojot jaunākās paaudzes hidrolokatoru, Beringa jūrā atraduši Otrā pasaules kara laika ASV flotes kuģi. Kuģis atrasts 88 metru dziļumā netālu no Aļaskas. Tas nogrima pirms 75 gadiem, uzbraucot jūrā ievietotai japāņu mīnai.

Otrā pasaules kara kaujas lielākoties notika Eiropā un Āzijā, savukārt Ziemeļamerikā notika tikai viena kauja. Tieši ar šo kauju arī ir saistīts kuģis, ko nesen izdevies atrast zinātniekiem.

1942.gada jūnijā Japānas karaspēks ieņēma ASV piederošo Attu salu, kas atrodas Aļaskas piekrastē. Toreiz kā kara gūstekņi tika sagrābti 45 aleuti.

ASV karaspēkam salu izdevās atgūt nepilnu gadu vēlāk – asiņainā cīņa par nelielo salu prasīja divarpus tūkstošu japāņu un 550 amerikāņu karavīru dzīvības. Kuģis “Abner Read” devās Beringa jūrā, lai pārbaudītu, vai Aļaskas tuvumā nav japāņu zemūdenes. Tomēr jūrā notika sprādziens un kuģis nogrima – tajā gāja bojā 71 cilvēks.

Viens no izdzīvojušajiem ir dzīvs vēl šodien. 94 gadus vecais Derils Veters joprojām atceras liktenīgo braucienu: “Nebija laika nobīties, jo vienkārši nezināju, no kā baidīties. Bija sprādziens nakts vidū, kad atradāmies otrā pasaules malā. Darīju visu, lai izdzīvotu. Kuģis nogrima, taču mums ļoti paveicās. Pretējā gadījumā arī mans ķermenis vēl šodien būtu jūras dzelmē.”

Kalifornijas un Delaveras universitāšu komandai jūlijā izdevās atrast ilgi meklēto kuģi “Abner Read”, izmantojot īpašu hidolokatoru. Tomēr prieks par kuģa atrašanu drīz noplaka, jo tā ir vairāk nekā septiņdesmit ASV jūras spēku karavīru atdusas vieta.

Tā kā kuģa izcelšana nav plānota, bojāgājušie karavīri pagājušajā nedēļā godināti īpašā ceremonijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti