Aktualizē ideju par ANO miera uzturēšanas misiju Donbasā

Eiropas Savienība varētu sākt mīkstināt pret Krieviju noteiktās sankcijas, ja Donbasā tiktu izvietota ANO miera uzturēšanas misija. Ar šādu rosinājumu klajā nācis Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriēls. Tiesa, Krievijai un Ukrainai ir atšķirīgi ieskati par šādas misijas mandātu. Saskaņā ar šonedēļ publicētu pētījumu, lai palīdzētu atrisināt bruņoto krīzi, Donbasā būtu jāizvieto pārdesmit tūkstoši miera uzturētāju.

Ideja par ANO miera uzturēšanas misiju Ukrainas austrumos nav jauna, taču būtiski atšķiras Maskavas un Kijevas uzskati par to, kādai tai būtu jāizskatās. Ukraina uzstāj, ka misijai jādarbojas visā prokremlisko separātistu kontrolētajā teritorijā, tostarp gar robežu ar Krieviju. Maskava savukārt atbalstījusi ideju par miera uzturētāju izvietošanu tikai gar kontaklīniju starp Ukrainas un separātistu kontrolētajām teritorijām.

Iespēju pakāpeniski sākt atcelt sankcijas pret Krieviju ANO miera uzturēju izvietošanas gadījumā Vācijas ārlietu ministrs, sociāldemokrāts Zigmārs Gabriēls rosināja sestdien Minhenes Drošības konferencē. Eiropas Savienības kopējā nostāja gan joprojām ir, ka pret Maskavu noteiktās sankcijas par tās lomu bruņotajā konfliktā Ukrainas austrumos varēs atcelt tikai pēc Minskas vienošanās pilnīgas izpildīšanas

Bijušā NATO ģenerālsekretāra Andersa Foga Rasmusena šonedēļ publicētā ziņojumā savukārt teikts, ka Donbasā būtu jāizvieto 20 tūkstoš cilvēku liels ANO miera uzturētāju kontingents, arī gar robežu ar Krieviju. Tajā būtu jāiekļauj militārpersonas no valstīm, kas nav NATO un ir pieņemamas gan Kijevai, gan Maskavai, piemēram, no Somijas, Zviedrijas, Baltkrievijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti