Aktīvisti: No Baltkrievijas teritorijas gatavo triecienus pa Ukrainu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievija gatavojas masveida raķešu triecieniem pa Ukrainu no Baltkrievijas teritorijas, ziņo projekta "Belasrusskij Gajun" kanāli.

Zjabrovkas lidlaukā esot sakoncentrēti 14 raķešu kompleksi S-400 ar vismaz 60 raķetēm, kā arī liels skaits citas smagās kaujas tehnikas. Šāda gatavošanās liecinot, ka nākamais trieciens varētu sekot tuvāko dažu nedēļu laikā.

Novērotāji ir konstatējuši, ka pēdējais masveidīgais raķešu trieciens pa Ukrainu no Baltkrievijas notika 28. jūlijā.

Vienlaikus tiek norādīts, ka Zjabrovkas tuvumā pēdējā laikā ar zināmu regularitāti ir dzirdami arī sprādzieni un pat esot iznīcināta kaujas tehnika. Iepriekš Ukrainas gaisa spēku pārstāvji izteicās, ka paļaujas uz baltkrievu partizānu darbību.

Šī kara laikā ne reizi vien ir runāts par Krievijas sabiedrotajiem un nereti pie tādiem tiek minēta arī Ķīna. Taču Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba ir paziņojis, ka patiesībā Ķīna ir neitrāla, lai arī tās kara interpretācija saskan ar Krievijas versiju. Kuleba norādījis, ka tiešu militāru palīdzību šajā karā no Ķīnas nesaņem ne Krievija, ne arī Ukraina.

Savukārt Kanāda ir pieņēmusi lēmumu iesaldēt Krievijas aktīvus vairāk nekā 400 miljonu Kanādas dolāru vērtībā.

Tikmēr Saūda Arābijas investīciju kompānija "Kingdom Holding" pēdējo divu mēnešu laikā Krievijas enerģētikas kompānijās "Gazprom", "Rosņeftj" un "Lukoil" ir investējusi aptuveni 500 miljonus dolāru. "Kingdom Holding" kontrolē miljardieris princis Al Valids bin Talals, kurš 90. gados bija viens no pirmajiem tehnoloģiju kompānijas "Apple" investoriem, vēlāk ieguldot miljoniem dolāru arī "Uber" un "Twitter".

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Karadarbības sākumā Krievija ieņēma Hersonas pilsētu, bet Ukrainas aizstāvjiem izdevās atvairīt uzbrukumu galvaspilsētai Kijivai. Krievijas karaspēks pastrādāja masveida kara noziegumus Kijivas apgabala pilsētās, nogalinot civiliedzīvotājus. Pēc ilgas pretošanās maijā Krievijas spēku kontrolē nonāca arī stratēģiski svarīgā Mariupoles pilsēta.

Krievijas karaspēks pēc atkāpšanās no Kijivas galveno uzmanību koncentrējis uz Ukrainas austrumiem, kur jūlijā pārņēma savā kontrolē visu Luhanskas apgabala teritoriju. Taču citviet okupācijas spēkiem nav izdevies būtiski pavirzīties uz priekšu. Ukraina saņem no Rietumiem  arvien vairāk moderno ieroču un īsteno pretuzbrukumus, lai atkarotu okupētās teritorijas.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti