Ajatolla: Saūda Arābijas «ļaunā» karaļa ģimene nav pelnījusi valdīt pār svētajām vietām

Saūda Arābijas „nejaukā, ļaunā” karaliskā ģimene nav pelnījusi valdīt pār musulmaņu svētajām vietām, kas atrodas Saūda Arābijā, trešdien paziņojis Irānas garīgais līderis Ajatolla Al Homenei.

Ziņots, ka Saūda Arābijas lielmuftijs, šeihs Abdulazizs aš Šeihs otrdien pavēstīja, ka irāņi nav īsti musulmaņi. Aš Šeihs bija sacījis, ka irāņi ir magu bērni, kas ienīst musulmaņus, atgādinot par pirmsislāma ticībām Irānā.

Saūda Arābijas lielmuftijs ar šādiem izteikumiem nācis klajā dienu pēc tam, kad Homenei aicināja musulmaņu pasauli apšaubīt to, kā Saūda Arābija pārvalda islāma vissvētākās vietas - Meku un Medinu.

Trešdien, tiekoties ar cilvēkiem, kuru radinieki pērn tika sabradāti svētceļojumā netālu no Mekas, kas notika Saūda Arābijā, Hamenei sacīja, ka „Saūda Arābijas neveiksme un nekompetence šajā incidentā vēl reizi pierādīja, ka šī „nejaukā, ļaunā” ģimene nav pelnījusi pārvaldīt svētās vietas”.

Pērn Saūda Arābijā svētceļojumā bojā gāja 2300 cilvēki un vairāki simti no tiem bija no Irānas. Saūda Arābija gan apgalvoja, ka dzīvību zaudēja 769 cilvēki, tomēr dati no 30 valstīm, kuru pilsoņi zaudēja dzīvības, liecināja par lielāku bojāgājušo skaitu.

Homenei arī nav kavējies kritizēt Saūda Arābijas attieksmi pret šo traģēdiju, kritizējot izmeklēšanu un atgādinot, ka Saūda Arābija ir atteikusies publiskot izmeklēšanas rezultātus.

Irānas un Saūda Arābijas attiecības jau ilgāku laiku iezīmē dažādi strīdi un konflikti gan attiecībā uz reliģiskiem, gan politiskiem jautājumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti