Aizturētajam Krievijas ministram nosaka mājas arestu; viņš savu vainu neatzīst

Krievijas ekonomikas attīstības ministram Aleksejam Uļukajevam, pret kuru izvirzīta apsūdzība par kukuļa izspiešanu un kukuļa ņemšanu, piemērots mājas arests. Viņš savu vainu noziegumos neatzīst.

Par Krievijas ekonomiskās attīstības ministra Alekseja Uļukajeva aizturēšanu kļuva zināms šonakt. Politiķa advokāts paziņoja, ka Uļukajevu aizturēja valsts naftas uzņēmuma "Rosņeft" birojā. Krievijas mediji ziņo, ka ministrs pieķerts nozieguma brīdī – esot saņēmis divus miljonus dolāru skaidrā naudā.

"Aleksejs Uļukajevs 14.novembrī ir saņēmis divu miljonu dolāru lielo kukuli par Ekonomikas attīstības ministrijas pozitīvo lēmumu, kas ļāva uzņēmumam “Rosņeft” iegādāties 50% uzņēmuma “Bašņeft” akciju. Ministrs aizturēts," paziņoja Krievijas izmeklēšanas komitejas pārstāve Svetlana Petrenko.

"Tā ir ļoti nopietna apsūdzība pret Krievijas Federācijas valdības ministru. Tāpēc punktu šīm stāstam pieliks tiesa. Mums ir jāgaida tās lēmums pirms teikt, vai kāds ir vainīgs,” norādīja Krievijas valsts domes priekšsēdētājs Vjačeslavs Volodins.

Krievijas mediji ziņo, ka Uļukajeva telefonu noklausījās jau vairākus mēnešus un par operatīvajām darbībām bija informēts arī prezidents Vladimirs Putins. Ministra aizturēšana ir vēl nebijis gadījums Krievijas vēsturē.

Pats Uļukajevs savu vainu neatzīst un ar advokāta starpniecību nodēvējis notiekošo par provokāciju.

Vairāki eksperti nosaukuši izmeklēšanas komitejas versiju par dīvainu. Aleksejam Uļukajevam nav bijusi izšķiroša loma "Bašņeft" pārdošanas darījumā. Tāpat parasti izmeklēšanas komiteja skaļus arestus pavada ar aizturēšanas video, ko nopludina medijiem. Šoreiz šādu materiālu nav.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti