Aicina latviešu jauniešus Lielbritānijā iziet Latvijā rezerves karavīra mācību kursu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!") ticies ar tautiešiem Londonā, lai apspriestu starptautisko drošības situāciju un situāciju. Tikšanās laikā jaunieši arī aicināti apsvērt Latvijā iziet rezerves karavīra apmācības kursu. Izskanējis piedāvājums par valsts aizsardzības mācības apgūšanu attālināti.

Par spīti vētrai "Daugavas Vanagu" fonda namā bija ieradušies ap 20 apmeklētāju, lai izmantotu iespēju uzzināt klātienē, kā diaspora var palīdzēt valsts aizsardzības stiprināšanā un kāda ir situācija Ukrainā, kā arī to, kur meklēt patiesu, nesagrozītu informāciju par notiekošo Latvijā.

Tika apspriests piedāvājums diasporas jauniešiem vasarā iziet rezerves karavīra kursu vai attālināti apgūt valsts aizsardzības mācību, taču pašus jauniešus, kurus šī iespēja varētu interesēt, tikpat kā nemanīja.

Pasākuma apmeklētājs Zigurds Līkums Latvijas Televīzijai sacīja: "Ir ļoti grūti atrast motivāciju kaut kādām tēmām, kas varbūt nav tik interesantas. Ir daudz vieglāk atrast motivāciju iesaistīties tēmās kā teātris, dejošana, dziedāšana, kaut kas, kas ir interesanti. Bet, teiksim, lai līdzdarbotos kaut kādos demokrātijas veicināšanas procesos vai lietās, kas saistītas ar aizsardzību, nu, cilvēkiem tā motivācija diemžēl ir ļoti maza."

Cits apmeklētājs – Andris Freibergs – norādīja: "Vai ir daudz tādu Latvijas jauniešu, kas dzīvo šeit, kas te ir uzauguši, kas vispār grib doties uz Latviju, nemaz nerunājot par ko smalkāku, par armiju vai kaut ko citu? Vienmēr ir izņēmumi, bet lielākais vairums... es šaubos, vai ir daudz jauniešu, kas gribētu uz Latviju doties."

Bet Aigars Opihtins uzskata: "Pēc 15 gadu nodzīvošanas šeit, Anglijā, es tagad varētu izbrīvēt laiku uz tām trim nedēļām. Bet es zinu arī daudzus, kas ir jaunāki par mani, kuri šeit strādā rūpnīcās, kuri strādā celtniecībā, kuri strādā laukos, ka viņus nevienu nelaidīs. Tur jau nav trīs nedēļas, tur jau kopā ar visu ceļu būs turpat mēnesis."

Informācija par mācībām, rīcību krīzes gadījumos un citām tēmām pieejama Nacionālo bruņoto spēku un Aizsardzības ministrijas mājaslapās, kā arī sargs.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti