Aicina atjaunot Covid-19 ierobežojumus Tartu

Tartu pilsētas un apriņķa pašvaldību, kā arī valsts iestāžu pārstāvji aicina atjaunot reģionā stingrākus ierobežojumus cīņai pret koronavīrusu Covid-19. Viens no prasības iemesliem ir Igaunijas iedzīvotāju vieglprātīgā attieksme pret infekciju.  Amatpersonas vēstulē valdībai aicina atjaunot vairāk par 2 svešu cilvēku kontaktēšanās aizliegumu un pieprasīt visiem ievērot 2 metru distanci.

Būtu arī nepieciešama obligāta sejas masku valkāšana un naktsklubu, kazino un citu izklaides vietu darbības ierobežošana.

Vēstules autori uzsver, ka cilvēki zaudējuši situācijas nopietnības izjūtu un vairs neapzinās profilakses pasākumu nepieciešamību.

Cilvēku bezatbildīgās izturēšanās dēļ uzņēmēju, pakalpojumu sniedzēju un pasākumu rīkotāju centieni bijuši bezjēdzīgi.

Tikmēr mediji norāda, ka plašu diskusiju valstī par šo jautājumu izraisīja gadījums kādā Tartu naktsklubā. To 18. jūlijā apmeklēja inficēts cilvēks, un no viņa vīrusu kopumā ieguva 29 personas. Apzināti 162 cilvēki, kas bijuši ciešā saskarē ar inficētajiem.

KONTEKSTS:

Pēdējā laikā no jauna apstiprināto Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits licis Lietuvai un Igaunijai kļūt vēl piesardzīgākām. No augusta Lietuvā vairākās vietās atkal obligāti jāvalkā sejas maskas, tikmēr Tartu īstenojusi piesardzības pasākumus jauna uzliesmojuma izplatības ierobežošanai Igaunijā.

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti