Aģentūra: Bērni ES kļūst par ekonomiskās krīzes upuriem

Bērni Eiropas Savienībā (ES) kļūst par ekonomiskās krīzes upuriem, otrdien paziņojusi ES Pamattiesību aģentūra.

Uz augošā bezdarba un situācijas pasliktināšanās fona "bērnu nabadzība ir jautājums, kas rada augošas bažas," norādīts aģentūras ziņojumā par 2012.gadu.

ES aptuveni 27% bērnu draud nabadzība vai sociālā atstumtība. Salīdzinot ar citām sociālajām grupām, bērnu vidū šis risks ir proporcionāli vislielākais, norādīts ziņojumā.

Taupības pasākumu ietvaros daudzās valstīs tiek samazināts finansējums izglītībai, veselības aprūpei un sociālajiem pakalpojumiem, kas ir būtiski aspekti jaunu cilvēku labklājībai.

Ekonomiskā krīze ir skārusi bērnus vairākās ES dalībvalstīs, tostarp Spānijā, Grieķijā un Portugālē. Portugālē jūnijā tika ievērojami samazinātas priekšrocības ģimenēm ar bērniem, bet Itālijā Pediatru biedrība brīdinājusi par sekām, kādas varētu būt budžeta samazināšanai veselības aprūpes jomā.

Itālijas varasiestāžu sniegtā informācija liecina, ka nabadzīgās ģimenēs dzīvo aptuveni divi miljoni bērnu.

Tikmēr Grieķijā, kur ekonomiskā situācija ir satraucoša, nopietnas bažas rada jauniešu bezdarbs un izstāšanās no mācību iestādēm. Sevišķi satraucoša šī tendence ir čigānu vidū, norādīts ziņojumā.

Grieķijas tiesībsargs norādījis, ka pieaudzis arī bērnu ubagu skaits un ielās redzami arvien vairāk bērnu, kas strādā par pārdevējiem.

Savukārt ANO Bērnu fonda (UNICEF) Grieķijas birojs vērsis sabiedrības uzmanību uz faktu, ka arvien vairāk bērnu nesaņem pietiekamu uzturu un bērni skolās ir arvien biežāk ģībst no izsalkuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt