Āfrikas valstis vēršas pret ANO eksperta iecelšanu LGBT tiesību jautājumos

Āfrikas valstis piektdien pieprasīja apturēt jauna ANO eksperta iecelšanu lezbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) tiesību jautājumos, uzstājot, ka šī eksperta uzdevums ziņot par vardarbību pret gejiem nav nekādi saistīts ar cilvēktiesībām.

ANO Cilvēktiesību padome septembra beigās iecēla starptautisko tiesību profesoru Vititu Muntarbhornu no Taizemes par ekspertu cilvēktiesību pārkāpumu izmeklēšanai pret LGBT visā pasaulē.

Botsvanas vēstnieks ANO, runājot Āfrikas valstu vārdā, paziņoja ANO Ģenerālās asamblejas komitejai, ka Cilvēktiesību padomei nav jāpievēršas "seksuālai orientācijai un dzimuma identitātei".

"Mēs vēlamies paziņot, ka šie divi jēdzieni nav saistīti un tiem nav jābūt saistītiem ar pastāvošajiem starptautiskajiem cilvēktiesību instrumentiem," sacīja vēstnieks Čārlzs Ntvāgae.

54 valstu Āfrikas grupa iesniedza ANO rezolūcijas projektu, kurā pieprasītas konsultācijas par jaunā eksperta mandāta likumību un teikts, ka viņa iecelšana ir jāaptur. Ir gaidāms, ka otrdien ANO notiks balsojums par šo rezolūcijas projektu.

"Mēs tādējādi aicinām apturēt ieceltā neatkarīgā eksperta darbības līdz šī jautājuma izlemšanai," sacīja Botsvanas vēstnieks.

73 valstīs, kas sastāda gandrīz 40% no visām ANO loceklēm, vēl arvien ir spēkā likumi, saskaņā ar kuriem homoseksuālisms ir noziegums.

Āfrikā vien 33 valstīs ir spēkā likumi pret homoseksuāļiem, un starp šādām valstīm ir Uganda, Nigērija, Sudāna un Mauritānija.

Muntarbhorns, kurš iecelts par ekspertu uz trīs gadu termiņu, būs pilnvarots apmeklēt valstis, ziņot to valdībām par LGBT tiesību pārkāpumiem un darboties šo tiesību aizstāvju aizsargāšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt