Āfrikas Savienībai aprit 50 gadi

Sestdien tiek atzīmēta 50 gadadiena kopš Āfrikas vienotības organizācijas, kas tagad pazīstama kā Āfrikas Savienība, izveides.

Kopš pašiem pirmsākumiem organizācijas mērķis ir bijis nodibināt iekļaujošu, plaukstošu un mierīgu Āfriku, kas ieņem nozīmīgu lomu uz globālās skatuves. Āfrikas Savienība 2013. gadu ir pasludinājusi par panafrikānisma un Āfrikas renesanses gadu.

Pašlaik Āfrikas Savienībā ir 54 Āfrikas kontinenta valstis, kuru mērķis ir apvienot spēkus, lai vienoti stātos pretī dažādiem izaicinājumiem, tostarp bruņotiem konfliktiem, sociālajai netaisnībai klimata izmaiņām un nabadzībai.

Pēdējo gadu ekonomiskās krīzes laikā Āfrikas Savienības valstīm izdevās paplašināties un augt, turklāt arī nākotnes prognozes ir pozitīvas. Taču, kā norāda eksperti, gūtie rezultāti un labumi nebūt nesasniedz visus kontinenta iedzīvotājus, tāpēc arī par spēcīgu iedzīvotāju atbalstu Āfrikas Savienībai runāt nav vērts.

Atšķirībā no Eiropas Savienības, kur dalībvalstis ir nodevušas daļu savas suverenitātes Eiropas Savienības vadībai, Āfrikas Savienības dalībvalstis arī pēc 50 gadiem nav tam gatavas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti