Āfrikā koronavīruss pagaidām uzliesmo lēnāk, nekā iepriekš paredzēts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Āfrikā jaunais koronavīruss šobrīd izplatījies 52 valstīs. Neskatoties uz apstiprināto gadījumu skaita pastāvīgu pieaugumu, kontinents statistikā attiecībā uz inficētajiem cilvēkiem un nāves gadījumiem turpina atpalikt no citām pasaules daļām. Tomēr speciālisti uzsver, ka viss vēl var būt tikai priekšā un patiesā situācija, iespējams, ir citāda, jo tiek veikti ļoti maz testu.

Āfrikā koronavīruss pagaidām uzliesmo lēnāk, nekā iepriekš paredzēts
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Kad februārī Ēģiptē tika atklāts pirmais koronavīrusa gadījums Āfrikā, pārējais kontinents gatavojās nopietnai pandēmijai, kas šobrīd ir pārņēmusi Eiropu un izplatījusies ASV, 193 pasaules valstīs un teritorijās inficējot vairāk nekā 1,7 miljonus cilvēku. Veselības eksperti brīdināja par postošajām sekām, ko vīruss var nest Āfrikā. Kontinentā, kur lielākajā daļā slimnīcu kritiski trūkst aprīkojuma un apmācītu darbinieku. Āfrikā jaunais koronavīruss šobrīd izplatījies 52 valstīs. Tikai Komoro salu arhipelāgs un mazā Lesoto karaliste ir vienīgās vietas Āfrikā, kuras vīruss vēl nav skāris. Līdz šim ar Covid-19 kontinentā inficējušies teju 13 000 cilvēku, bet miruši teju 700. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem 31 valstī ir mazāk nekā 100 inficēto.

Dienvidāfrika ir vissmagāk cietusī valsts – līdz šim apstiprināti vairāk nekā 2000 gadījumu un reģistrēti 24 nāves gadījumi.

Neskatoties uz apstiprināto gadījumu skaita pastāvīgu pieaugumu, kontinents statistikā attiecībā uz inficētajiem cilvēkiem un nāves gadījumiem turpina atpalikt no citām pasaules daļām. Tomēr speciālisti joprojām aicina būt ļoti piesardzīgiem, izdarot pārsteidzīgi optimistiskus secinājumus. Pasaules Veselības organizācija pagājušajā mēnesī brīdināja Āfriku, ka tā saskaras ar dramatisku pandēmijas attīstību, pat neskatoties uz valdību ieviestajiem ierobežojumiem. Pasaules Veselības organizācijas Āfrikas ārkārtas reaģēšanas programmas vadītājs Mišels Jao brīdinājis, ka pēdējo četru dienu laikā skaitļi jau esot dubultojušies. Viņš uzsvēra – ja šī tendence turpināsies, dažas valstis ļoti drīz var saskarties ar milzīgu pīķi. Izaicinājumu radot arī tas, ka vīruss daudzviet izplatās arī ārpus lielajām pilsētām.

Kontinents ir slikti aprīkots, lai pārvarētu nopietnu veselības krīzi. Vislielākā neskaidrība ir par cilvēku testēšanu.

Neskatoties uz to, ka ķīniešu miljardieris Džeks Ma ir ziedojis kontinentam vairāk nekā vienu miljonu testēšanas komplektu, lielākajai daļai Āfrikas valstu trūkst aprīkojuma, kas nepieciešams slimības konstatēšanai. Dienvidāfrika – kurai ir vismodernākā veselības aprūpes sistēma Subsahāras reģionā – līdz šim testējusi aptuveni 73 000 no 57 miljoniem valsts iedzīvotāju. Arī valsts veselības ministrs atzinis, ka tas ir daudz par maz.

Savukārt Āfrikas otra lielākā ekonomika ar 190 miljoniem iedzīvotāju – Nigērija, līdz šim ir veikusi tikai 5000 koronavīrusa testu. Kāds privātās klīnikas ārsts Nigērijas pilsētā Lagosā atzina, ka testēšanas sistēma ir diezgan pārslogota un nepieciešams laiks, lai iegūtu rezultātus.

Viņš gan piebilda, ka nezina vai šie rezultāti vispār ir precīzi.

Āfrikas slimību kontroles un profilakses centru vadītājs Džons Nkengasongs atzina, ka Āfrikas ar koronavīrusu inficēto statistika esot tālu no “ideālas”. Viņš gan noraidīja apgalvojumus, ka liels skaits gadījumu būtu palicis nepamanīts, jo tad slimnīcas “būtu pārpildītas ar cilvēkiem”. Āfrikā uz vienu miljonu iedzīvotāju ir tikai piecas intensīvās terapijas nodaļas gultas, salīdzinot ar 4000 gultasvietām uz miljons iedzīvotājiem Eiropā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti