Afganistānas austrumos nogāzusies lidmašīna

Afganistānas austrumu provincē Gaznī pirmdien nogāzusies lidmašīna. Pagaidām nav skaidrs, kurai aviokompānijai vai organizācijai tā pieder un cik cilvēku ir bijuši uz borta. Sākotnējā informācija, ka šī lidmašīna pieder Afganistānas nacionālajai lidsabiedrībai “Ariana”, vēlāk tika noliegta.

Talibu nemiernieki ziņo, ka tas ir ASV gaisa spēku lidaparāts, un apgalvo, ka bojāgājušo vidū ir amerikāņi. Vašingtona notikumu vēl nav komentējusi.

"Ap plkst.13.10 (plkst.10.40 pēc Latvijas laika) Gaznī provinces Dehjakas rajonā nogāzās lidmašīna. Lidmašīna deg, un ciema iedzīvotāji mēģina to apdzēst," pavēstīja Gaznī gubernatora preses pārstāvis Arefs Nūri.

Pēc viņa teiktā, ir maz ticams, ka avārijā kāds izdzīvojis.

Afganistānas austrumos nogāzusies pasažieru lidmašīna
00:00 / 02:10
Lejuplādēt

Lidmašīnas katastrofa Afganistānā izraisa vairāk jautājumu nekā atbilžu. Nav zināms, nedz kam šī lidmašīna ir piederējusi, nedz cik cilvēku ir bijis uz tās borta.

Sākotnēji vairākas Afganistānas amatpersonas ir apgalvojušas, ka nokritušais lidaparāts pieder valsts aviokompānijai “Ariana”. Tomēr tās vadītājs paziņojumā presei ir norādījis, ka “Ariana” pirmdien veica tikai divus reisus un abas lidmašīnas ir drošībā.

Savukārt Irānas valsts mediji ir pārraidījuši video attēlus ar kādu notriekto Amerikas gaisa spēku lidmašīnu.

Video ir redzama gandrīz pilnībā sadegusi “Bombardier E-11A” tipa lidmašīna, kas tiek izmantota Afganistānas gaisa telpas patrulēšanai.

Tomēr ASV armijas pārstāvji vairākiem plašsaziņas līdzekļiem ir norādījuši, ka pašlaik nevar apstiprināt, ka nokritusī lidmašīna piederētu amerikāņu karaspēkam. Bet ASV kareivji, kas izvietoti Afganistānā, tik un tā ir iesaistījušies lidmašīnas meklēšanā.

Aviokatastrofa ir notikusi uz dienvidiem no Kabulas, provincē, kur atrodas liels bruņotā grupējuma “Taliban” kaujinieku skaits. Grupējuma runasvīrs britu raidsabiedrībai BBC ir sacījis, ka arī viņu biedri vēl neesot atraduši nokritušo lidmašīnu.

Savukārt televīzijas kanālam “Al Jazeera” šis runasvīrs ir teicis, ka aviokatastrofā bojā esot gājuši daudzi amerikāņu karavīri.

Tāpat “Al Jazeera” atsaucās uz kādu vietējo žurnālistu vārdā Tariks Gaznovals. Viņš apgalvojis, ka ir redzējis lidmašīnu, kuras priekšā bija divi sadeguši cilvēki. Savukārt lidmašīnas vidus un aizmugure neesot pārāk cietuši. Tomēr viņa sniegto informāciju līdz šim neesot bijis iespējams pārbaudīt.

Tāpat šī kanāla reportieris Kabulā vēsta, ka Afganistānas varasiestādes jau esot atradušas lidmašīnu un izdzīvojušo pasažieru tajā neesot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti