Afganistānā notiks prezidenta vēlēšanas

Sestdien, 28. septembrī, Afganistānā saspringtā gaisotnē notiks prezidenta vēlēšanas. Nemernieki iepriekš draudējuši tās izjaukt, uzbrūkot drošības spēkiem pie vēlēšanu iecirkņiem un bloķējot lielākos ceļus. Draudu dēļ vēlēšanu iecirkņos tiks izvietoti daudzi tūkstoši karavīru un policistu.  

Sestdien notiekošajās Afganistānas prezidenta vēlēšanās par uzvaru sacentīsies 18 kandidāti. Reālas izredzes uzvarēt ir tikai diviem - pašreizējam prezidentam Ašrafam Gani un Afganistānas augstākajai izpildamatpersonai Abdullam Abdullam.

Afganistānā notiks prezidenta vēlēšanasRihards Plūme

  Prezidenta vēlēšanās 2014. gadā viņi abi pasludināja sevi par uzvarētajiem, un vēlēšanu procesu aizēnoja tik daudz skandālu un vardarbība, ka valstī izcēlās konstitucionālā krīze.

  Arī šoreiz vēlēšanas, kurās gaidāma zema vēlētāju aktivitāte, notiks ļoti saspringtā gaisotnē.

  Izjūkot ASV un talibu miera sarunām, drošības situācija Afganistānā pasliktinājusies, un gada pirmajā pusē valstī nogalināti vairāk nekā 1300 civiliedzīvotāji. Talibi draudējuši izjaukt vēlēšanas, uzbrūkot drošības spēkiem pie vēlēšanu iecirkņiem un bloķējot lielākos ceļus.

  Talibi noraida prezidenta vēlēšanas, skaidrojot, ka tā ir sazvērestība, lai Afganistānā „īstenotu okupantu mērķus”.

  Plānots, ka šodien valstī darbosies gandrīz 5000 vēlēšanu iecirkņu, kuros par drošību gādās 72 000 karavīru un policistu. Vēlēšanu rezultāti gaidāmi ne agrāk kā 19. oktobrī.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti