Salīdzinot ar aizvadīto nedēļu, šodien Kabulas lidostā ir salīdzinoši mazāk cilvēku un arī lidmašīnu. Tas saistīts gan ar to, ka daļa valstu evakuācijas jau pabeigušas, gan brīdinājumiem par uzbrukumiem lidostai. Viena no valstīm, kas evakuācijas noslēdza jau vakar, ir Lielbritānija. Nu Afganistānu pametuši arī tās atlikušie diplomāti un militārās vienības.
"Pateicoties mūsu karavīru apbrīnojamām pūlēm, šī valsts tagad ir pārbaudījusi un nogādājusi drošībā vairāk nekā 15 tūkstošus cilvēku mazāk nekā divu nedēļu laikā. Un ļaujiet man jums atgādināt, kas viņi, šie cilvēki, kurus mēs tagad laipni gaidām un kuriem mēs tagad palīdzēsim visos iespējamos veidos, viņi ir vai nu Apvienotās Karalistes pilsoņi, vai cilvēki, kuri ir pierādījuši savu uzticību šai valstij," norādīja Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons.
Lielbritānijai, tāpat kā citām Rietumu valstīm, gan nav izdevies evakuēt visus, kas pēdējo 20 gadu laikā palīdzējuši tās misijai Afganistānā. Briti atzīst, ka aptuveni 1100 cilvēku palika Afganistānā.
Kabulas tā saucamajā zaļajā zonā, kur ilgus gadus atradušās ārvalstu pārstāvniecības un starptautiskās organizācijas, par spīti sutīgajiem laikapstākļiem pulcējas simtiem afgāņu. Viņi cer vēl paspēt nokārtot dokumentus, lai varētu izceļot no valsts kopā ar atlikušajiem Rietumu spēkiem.
"Ir karsts laiks, tāpēc esam saskārušies ar daudzām problēmām, bet neviens nedzird mūsu balsi. Ir viens izaicinājums pēc otra, visas durvis ir aizvērtas. Ko mums darīt un kur iet? ASV saka, ka piezvanīs mums, atsūtīs e-pastu, bet tas ir tik nepiemēroti šajā situācijā," skaidro vietējā iedzīvotāja Mursala Hasena.