Pasaules panorāma

Polijas prezidenta vēlēšanas Covid-19 ēnā

Pasaules panorāma

Lībija ārvalstu interešu krustugunīs

Afganistānā draud izcelties humānā krīze

Afganistānā Covid-19 dēļ draud izcelties humānā krīze

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Jaunā koronavīrusa izplatīšanās smagi skar daudzas pasaules valstis, bet visgrūtāk tomēr klājas tām, kuras vēl bez šīs ligas novājinājuši kari un konflikti. Un tāda ir Afganistāna, kur ir ļoti vāja veselības aprūpes sistēma, un pārbaudīt cilvēkus un viņu veselību ir grūti gan pilsētās, gan ļoti attālajos kalnu un ieleju ciematos. Starptautiskās organizācijas brīdina, ka Afganistānā draud izcelties humānā krīze.   

Afganistānas varas iestādes ziņo, ka inficējušies ap 20 000 cilvēku, taču šī informācija tiek apšaubīta, jo mediķi nespēj pietiekamā daudzumā veikt nepieciešamās pārbaudes, īpaši attālajos rajonos.

Vīrusam izplatoties, galvaspilsētā Kabulā tagad ir obligāti jāvalkā sejas maskas, skolas un universitātes paliek slēgtas. Ir noteikta divu metru distancēšanās, tiesa, īpaši lielajās pilsētās to  ievēro ar grūtībām.

“Es domāju, ka pilnīgi noteikti ziņojumi nav precīzi, taču atbildīgie dara to, kas ir viņu spēkos, un informē tikai tiem gadījumiem, kas ir zināmi. Taču no saviem darbiniekiem mēs zinām, ka, godīgi sakot, ir daudz vairāk cilvēku, kam ir Covid-19 saslimšanai līdzīgi simptomi,” sprieda Starptautiskās glābšanas komitejas direktore Vikija Akena.

Afganistānas kaimiņvalstis bažās par vīrusa izplatīšanos uz laiku ir slēgušas robežas, kas padara vēl grūtāku arī afgāņu mazo uzņēmēju, īpaši tirgotāju dzīvi, jo daudzviet apstājusies preču plūsma.

Arī drošības situācija Afganistānā joprojām ir trausla. Valdība gatavojas miera sarunām ar talibu līderiem. Taču viss attīstās lēni, jo ir grūti vienoties, piemēram, par apmaiņu ar ieslodzītajiem. Uz miera sarunām cer ASV un sabiedrotie, kuru karavīri - tiesa, stipri samazinātā skaitā - joprojām atrodas Afganistānā.  

KONTEKSTS:

Samazinoties saslimstībai ar Covid-19, Eiropas valstis pakāpeniski  mazina noteiktos ierobežojumus. No 15. maija atļauts atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa  pārvadājumus no Lietuvas un Igaunijas, kā arī uz Lietuvu un Igauniju. Iekšējās robežas pamazām atver arī citas Eiropas Savienības dalībvalstis.

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna Pasaules Veselības organizāciju informēja pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti