Aculiecinieka stāsts: Krievijas Tālo Austrumu reģionus skar plaši plūdi

Apmēram 140 apdzīvotas vietas ir cietušas plūdos Krievijas Tālo Austrumu apgabala piecos reģionos. Vairāki tūkstoši dzīvojamo māju ir applūdušas līdz ar ūdens līmeņa celšanos Amūras upē, un kopumā šie plūdi varētu skart apmēram 39 tūkstošus cilvēku, kas dzīvo upes apkārtnē, galvenokārt Habarovskas tuvumā.

Kā Latvijas Radio stāsta Habarovskas iedzīvotājs žurnālists un blogeris Dmitrijs Korostiļovs, tās ir Tālo Austrumu klimata īpatnības, ka pavasara pali nav tik bīstami, cik musonu lietavu izraisītie plūdi.

„Tieši augustā vienmēr paaugstinās ūdens līmenis Amūras upē. Krastu aplūšana notiek bieži, līdz šim visas Amūras salas applūda katru gadu. Pēc hidorelektrostaciju kaskādes, ko uzcēla kopā ar ķīniešiem, situācija nedaudz uzlabojās, tomēr katastrofālus apjomus arī kaskāde nespēj noturēt,” stāsta Korostiļovs.

„Lielākā problēma, ka būs ļoti ievērojamas šo palu ekonomiskās sekas – būs sabojāta infrastruktūra, ūdensvads, kanalizācija un māju pagrabi būs zem ūdens. Nav īsti skaidrs, vai zeme un viss pārējais pagūs izžūt līdz sāksies sals, kas mēdz sākties oktobrī. Visticamāk, ka nepagūs un trieciens reģiona ekonomikai būs ievērojams.”

Paredzams, ka jau nedēļas beigās ūdens līmenis sasniegs kritisko 7 metru atzīmi. Plūdi var skart Habarovsku, Komsomoļsku pie Amūras, Nikolajevsku pie Amūras. Ārkārtas komisija neizslēdz, ka var atkārtoties 1984. gada plūdu apjoms, kad pilnībā zem ūdens pazuda vienstāvu mājas.

Kaut arī Habarovska atrodas augstienē, plūdi nodarīs lielu postu, un jau tagad zaudējumus lēš ap 600 miljardiem rubļu.

Amūras apgabalā 8. septembrī plānotas vietējās varas vēlēšanas, iespējams, tās tiks atliktas. Policija jau tagad aizliegusi alkohola pārdošanu un atsavina ieročus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti