Abu Koreju lēmums Phjonhčanā startēt zem viena karoga izraisa pretreakciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Simboliskais abu Koreju lēmums startēt zem viena karoga Phjonhčanas olimpiskajās spēlēs izraisījis pretreakciju. Daļa dienvidkorejiešu izrāda neapmierinātību par piekāpšanos komunistiskajiem kaimiņiem. Eksperti bažījas, ka Ziemeļkoreja varētu izmantot šo diplomātisko atkusni, lai klusībā aktīvi turpinātu darbu pie savas kodolprogrammas.

Jau kopš 8. gadsimta pirms mūsu ēras olimpiskās spēles kalpojušas kā labas gribas simbols, kura laikā kaut uz mirkli aicināts piemirst domstarpības un nolikt ieročus. Mūsdienās šī tradīcija atbalsosies Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā, kur savstarpējās domstarpības vismaz uz laiku malā plānojuši nolikt divās ideoloģiski naidīgās valstīs sašķeltie korejieši.

"Ziemeļkoreja un Dienvidkoreja 23. ziemas olimpisko spēļu saklāšanas ceremonijā izies zem viena karoga un veidos vienoto sieviešu hokeja komandu," stāstīja Korejas apvienošanas ministra vietnieks Jons Jonsu.

Šo apņemšanos papildinās Ziemeļkorejas delegāciju viesošanās un sportistu trenēšanās olimpisko spēļu norises vietās, kopējs korejiešu senās cīņas mākslas taekvando priekšnesums un citi kopēji pasākumi. 

Nav noslēpums, ka Dienvidkorejas valdība cer izmantot grandiozo sporta pasākumu, lai panāktu diplomātisku izrāvienu sarunās par Ziemeļkorejas kodolprogrammas attīstīšanu. Tas pašlaik materializējies pirmajās tiešajās abu pušu sarunās gandrīz divu gadu laikā. Phenjana tikmēr cer uz ANO sankciju režīma mīkstināšanu.

Tomēr ne visi spēj noticēt tam, ka Ziemeļkoreja spēlēs godīgi. Ietekmīgais dienvidkorejiešu laikraksts "JoongAng Ilbo" aicinājis dienvidkorejiešu politiķus sarunās neapreibt no sportiskā gara un saldajiem vārdiem.

Tikmēr daudzi iedzīvotāji ir izteikti neapmierināti ar lēmumu par Koreju apvienotā karoga izmantošanu, kas pirmoreiz tika lietots 1991. gadā pasaules galda tenisa čempionātā.

"Man liekas, ka pārāk piekāpjamies. Premjerministrs ir pieņēmis šo lēmumu vienpusēji, un domāju, ka lielākā daļa valsts ir pret to," sprieda Dienvidkorejas iedzīvotāja Juna Eunmi.

"Es nedomāju, ka ir pareizi pēkšņi piespiest mūsu sportistus spēlēt kopā ar svešiniekiem ar Korejas pussalas karogu. Viņi tomēr trenējās, lai pārstāvētu mūsu valsti un Dienvidkorejas karogu," pauda Dienvidkorejas iedzīvotājs Kims Sohjuns.

Politikas vērotāji  atgādina – kad būs beigušās olimpiskās spēles, Ziemeļkorejas kodolprogrammas izraisītā krīze beigusies nebūs. Turklāt gan ASV, gan Japāna likusi noprast, ka pašlaik vēlas spiedienu pret Phenjanu palielināt, nevis samazināt, bet pats Ziemeļkorejas diktators Kims Čenuns savā jaungada uzrunā skaidri uzsvēra, ka Ziemeļkoreja vēlas kļūt par valsti, kura kodolieročus ražo masveidā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti