Rīta Panorāma

Ar helikopteriem kontrolē Latvijas robežu

Rīta Panorāma

Studijā LU Sociālo zinātņu fakultātes profesors Juris Rozenvalds

Telefonintervija ar aizsardzības ministru Raimondu Vējoni

Āboltiņa vēlas starptautiskās sabiedrības «pārliecinošāku attieksmi» pret Krievijas rīcību

„Es arī būtu gribējusi redzēt šo attieksmi pārliecinošāku,” tā intervijā Latvijas Radio atzina Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa („Vienotība”).

Viņa uzsvēra, ka pirmdien notiks vairāku valsts augstāko amatpersonu sanāksme, kurā spriedīs gan par starptautisko reakciju, gan situāciju Latvijā.

Ja jau mēs nevaram garantēt pat šādus līgumus [Budapeštas līgumu, kura ASV, Lielbritānija un Francija garantē] (..) tad mums ir jārunā Latvijā,” teica Āboltiņa.

Viņa teica, ka starptautiska līguma pārkāpums ir nepieļaujams. Tāpēc notikumi Ukrainā Latvijai liek noticēt, ka ir pēdējais brīdis saprast, ka prasība palielināt budžetu aizsardzībai „nav tikai tukša runāšana”. „Es vienkārši skatos uz Ukrainu,” saka Āboltiņa.

Arī aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis atzina, ka pirmdien ir gaidāma valsts augstāko amatpersonu sanāksme, kurā spriedīs par notikumiem Ukrainā un to atbalsi Latvijā. Viņaprāt, vēl nav izsmelti visi līdzekļi miera panākšanai Ukrainā. Viņš norādīja, ka Nacionālie bruņotie spēki strādā ierastajā režīmā, vien robežas kontrole ir stingrāka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti