Juridiski saistošo vienošanos ar arodbiedrībām parakstījuši galvenokārt Eiropas mazumtirgotāji, kas apņēmušies veikt ēku labošanas un renovācijas darbus, ja pārbaudēs tik atklāti trūkumi.
"Sākotnējās pārbaudes ikvienā fabrikā tiks pabeigtas vēlākais deviņu mēnešu laikā, un nepieciešamības gadījumā tiks īstenoti renovācijas un labošanas darbu plāni," paziņoja vienošanās izstrādes komiteja.
Vienošanos, kas izstrādāta pēc darba tiesību aizstāvju organizāciju, piemēram, "IndustriALL" un UNI, spiediena, parakstīja tādi apģērbu mazumtirgotāji kā "Inditex", H&M un "Primark".
Mazumtirgotāji līdz 15.jūlijam publiskos savus piegādātājus, kas līdz šim nekad nav noticis. Vienošanās, kuras termiņš ir pieci gadi, izpildes uzraudzības institūcija atradīsies Amsterdamā, bet birojs būs arī Dhakā.
Mazumtirgotāji saistības pret ražotnēm uzņemsies uz diviem gadiem.
Lai gan Eiropas mazumtirgotāji vienošanos ir parakstījuši, ASV kompānijas, tostarp "Walmart" un "Gap" tai nepievienosies un izveidos paškontroles mehānismus apģērbu fabrikās Bangladešā.
70 mazumtirgotāju grupa ir vērsusies Pasaules Bankā un citās finanšu institūcijās ar lūgumu sniegt palīdzību renovācijas programmas īstenošanā, atklāja viena no vienošanos parakstījušajiem uzņēmumiem britu "N Brown Group" pārstāvis Endijs Jorks, kas lēsa, ka vienošanās laikā pārbaudes tiks veiktas 1000 no 4500 Bangladešas apģērbu fabrikām.
Pagājušajā nedēļā Dhakā bāzētā inženierijas universitāte veica pārbaudes un noskaidroja, ka 90% Bangladešas apģērbu fabriku ēkām ir riskus radoša struktūra un daudzas no tām ir būvētas bez kvalificētu inženieru līdzdalības.
Bangladeša ir otra lielākā apģērbu ražotāja pasaulē, un šīs jomas gada apgrozījums šajā valstī ir apmēram 11 miljardi latu. Apģērbu ražošanas sektors veido 80% no Bangladešas eksporta kopapmēra.