Spānijas premjers Sančess par amata saglabāšanu gatavs maksāt ar amnestiju Katalonijas neatkarības atbalstītājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Spānijas Sociālistiskās partijas biedri šonedēļ iekšējā balsojumā var izteikt savu viedokli par iespējamo amnestiju 2017. gada Katalonijas neatkarības referenduma rīkotājiem. Lai gan jautājums ir uzdots netieši, visiem ir skaidrs, par ko ir runa. Ar šo soli topošais valdības vadītājs Pedro Sančess vēlas iegūt partijas biedru atbalstu šim pretrunīgam solim, ko asi kritizē Spānijas labējie.

Ja Sančesam tas izdosies, tad jaunā valdība varētu tikt apstiprināta jau nākamnedēļ.

Līdz nedēļas beigām Spānijas Sociālistiskās partijas biedriem ir jādod atbilde, vai viņi piekrīt valdības veidošanai kopā ar kreiso partiju apvienību "Sumar" un ar citu partiju atbalstu.

Jautājumā skaidri neparādās Katalonijas neatkarības kustības dalībnieku amnestija, bet visiem ir skaidrs, ka citu partiju atbalsts nozīmē tieši to.

Turklāt līdzšinējais premjers Pedro Sančess vēstulē saviem partijas biedriem ir atklāti mudinājis viņus atbalstīt šo soli, sakot, ka ir pienācis laiks pāršķirt jaunu lappusi attiecībās ar Kataloniju savstarpējā miera un līdzāspastāvēšanas vārdā.

Tam kategoriski nepiekrīt labējā opozīcija. Tās pārstāvji, Tautas partijas līderis Alberto Nunjess Feiho un galēji labējās partijas VOX priekšsēdētājs Santjago Abaskals oktobrī notikušajā protesta akcijā pauda asu nosodījumu gaidāmajam solim.

"Šīs amnestijas mērķis ir nevis sabiedrības samierināšana, bet gan tikai un vienīgi valdības vadītāja krēsls," uzskata Feiho, kuram pašam neizdevās savākt parlamenta vairākuma atbalstu.

"Amnestija un pašnoteikšanās, ko piedāvā Sančesa topošā valdība, ir uzbrukums konstitūcijai," uzskata "VOX" līderis Abaskals.

"Šodien ir svarīga diena. Cerēsim, ka tā ir pirmā un pēdējā reize, kas nepieciešama, lai apturētu atkāpšanos no konstitūcijas, ko veido amnestija apmaiņā pret politiskiem pakalpojumiem," spriež Katalonijas Pilsoniskās sabiedrības vadītāja Elda Mata.

Par to, ka Sančesam, visticamāk, izdosies vienoties ar Katalonijas neatkarības atbalstītājiem, liecina arī pirmdien Eiropas Parlamentā notikusī tikšanās starp Spānijas sociālistu partijas trešo numuru un kādreizējo Katalonijas valdības vadītāju Karlesu Pudždemonu.

Taču joprojām neatbildēts ir jautājums par pārējām kataloniešu, kā arī basku un galisiešu prasībām, tostarp par viņu valodas statusa maiņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti