Sarkanās jūras kūrortā Eilatā arī atskanējusi gaisa trauksme un cilvēki devušies meklēt drošu patvērumu.
Izraēlas Aizsardzības spēki (IDF) sākotnēji ziņoja par draudiem, ko varētu izraisīt kāda naidīgas valsts lidmašīna, taču vēlāk norādīja, ka mērķis ir identificēts un civiliedzīvotājiem briesmas nedraud.
Paziņojumā nebija apstiprināta aizdomās turētā drona izcelsme, taču vietējie mediji ziņoja, ka tas varētu būt nācis no Jemenas ziemeļiem, ko ar Irānas atbalstu pārvalda hutieši.
Dienas laikā hutiešu kaujinieku augsta ranga amatpersona ziņu aģentūrai AFP paziņoja, ka Irānas atbalstītais Jemenas grupējums ir nosūtījis dronus uz Izraēlas dienvidiem.
"Šie droni pieder Jemenas valstij," sacīja hutiešu valdības premjerministrs Abdelazizs bin Habturs.
Viņš pavēstījis, ka hutieši ir iesaistījušies pretošanās kustībā pret Izraēlu.
"Notikušais vairojis Izraēlas bažas, jo tā jau ir iesaistīta konfliktā ar Irānas atbalstīto "Hezbollah" tās ziemeļu frontē," vērtēja Katarā bāzētā telekanāla "Al Jazeera" žurnāliste Sāra Hairāta.
27. oktobrī bezpilota lidaparāti veica uzlidojumus Ēģiptes Sarkanās jūras pilsētām Tabai un Nuveibai, kas atrodas netālu no Izraēlas robežas. Izraēlas Ārlietu ministrija paziņoja, ka Irānas atbalstītie hutieši bija raidījuši bezpilota lidaparātus un raķetes ar mērķi kaitēt Izraēlai.
Svētdien Eilatas virzienā raķeti izšāva arī Gazas joslu pārvaldošais teroristu grupējums "Hamās".
Arī pagājušajā nedēļā ASV militārie spēki paziņoja, ka Sarkanās jūras ziemeļos pārtvēruši hutiešu raidītos šāviņus, kas, iespējams, bija vērsti pret Izraēlu.
Ziņu aģentūra "Bloomberg", atsaucoties uz avotiem Saūda Arābijas bruņotajos spēkos, vēsta, ka četri Saūda Arābijas armijas karavīri pagājušajā nedēļā gājuši bojā sadursmēs ar Jemenas hutiešu kaujiniekiem kalnainajā Džazanas provincē uz robežas ar Jemenu.
Pēc sadursmēm ar Irānas atbalstītajiem hutiešu kaujiniekiem Saūda Arābijas armija ir pārgājusi paaugstinātas gatavības stāvoklī.
"Bloomberg" vēsta, ka sadursmes uz Jemenas un Saūda Arābijas robežas notika pēc tam, kad hutiešu kaujinieki 19. oktobrī palaida pret Izraēlu mērķētas spārnotās raķetes un bezpilota lidaparātus, ko, saskaņā ar Pentagona ziņoto, Sarkanajā jūrā pārtvēra amerikāņu kara kuģis.
Aģentūras avoti norādīja, ka vienu uz Izraēlu palaisto raķeti notrieca Saūda Arābijas pretgaisa aizsardzības sistēma. Notriektās raķetes atlūzas bija nokritušas Saūda Arābijas teritorijā.
KONTEKSTS:
Palestīniešu islāmistu grupējuma "Hamās" teroristi 7. oktobra rītā veica negaidītu uzbrukumu no Gazas joslas. Slaktiņā tika nogalināti ap 1400 izraēliešu, galvenokārt civiliedzīvotāji.
"Hamās" kaujinieki arīdzan saņēma gūstā vairāk nekā 200 cilvēku un nogādāja Gazas joslā.
Izraēla izsludināja valstī kara stāvokli un sāka plašus gaisa un artilērijas triecienus pret "Hamās" objektiem šī grupējuma pārvaldītajā Gazas joslā. Kaujās iesaistīti arī sauszemes spēki.
Vairākas nedēļas Izraēla arī īstenoja Gazas joslas pilnīgu blokādi, atslēdzot teritorijai elektrības un ūdens padevi. Kopš 21. oktobra Gazā caur Rafahas robežpunktu teritorijas dienvidos no Ēģiptes iebraukušas kravas automašīnas ar starptautisko humāno palīdzību, taču ar to nepietiek, lai palīdzētu visiem Gazas joslas civiliedzīvotājiem. Izraēla aizvien liegusi ievest Gazas joslā ūdens filtrēšanas iekārtas, kā arī degvielu.
Līdz šim Gazas joslā bez mājām palikuši aptuveni 600 tūkstoši cilvēku, liecina ANO dati. "Hamās" kontrolētā Veselības ministrija vēsta, ka kopš oktobra sākuma Izraēlas uzbrukumos Gazas joslā nogalināti 8500 palestīniešu, no kuriem aptuveni 3500 bija bērni un gandrīz 2200 sievietes.